Tehvandil näeb noori sportlasi

Tiit Reinart 01. veebruar 2008, 00:00

Suusaalade Põhjamaade noorte meistrivõitlustel, on traditsiooniliselt esindatud Norra, Rootsi, Soome ja Eesti.

1975. aastal alguse saanud spordiüritust peetakse Eestis neljandat korda. Lisaks põhjamaadele osalevad ka USA noored, sealsete meistrivõistluste parimatest komplekteeritud võistkond. Samuti lätlased.

Eesti suusaliidu murdmaasuusatamise juhataja Paavo Naela sõnul on eriti tähelepanuväärne, et Läti on esmakordselt väljas ka hüppevõistkonnaga.

Tehvandil vastvalminud K-90 meetri hüppemäe jaoks ongi Põhjamaade noorte meistrivõistlused esimesed suuremad rahvusvahelised tuleristsed. "See on ka katsevõistlus juunioride MMi korraldusõiguse taotlemiseks," sõnas Nael.

Lisaks suusahüpetele võetakse nädalavahetusel Otepääl mõõtu ka kahevõistluses ja murdmaasuusatamises. "Viimased medalid saime 2004. aastal, kui noorte meistrivõistlused olid Haanjas," meenutab Nael. "Noormeeste sprindis kuld ja hõbe ning noormeeste teatesõidus hõbe. Loodame, et koduvõistlus toob taas medaleid."

Naela sõnul on meie murdmaasuusatamise põhilootused noormeestest Rauno Avel, Raido Ränkel, Marten Priks, Keio Kütt ja Avo Sambla ning tüdrukutest Triin Ojaste, Heidi Raju, Kristin Tattar, Kris Rohtla, Tiina Albert ja Inna Kairiste.

"Kuna sõidetakse klassikat, panen suurimad lootused poistest Avelile ja Ränkelile, tüdrukutest muidugi Ojastele," pakub Nael.

Eesti kahevõistluse koondisse kuuluvad Kail Piho, Tanel Levkoi, Kaarel Nurmsalu, Raiko Helde ja Siim-Tanel Sammelselg.

Viimane võistleb ka suusahüpetes koos Kairo Sillaste, Martin Nuppi ja Martti Nõmmega. Publikule on võistlustele pääs vaba.

"Kes plaanivad nädal hiljem tulla murdmaasuusatamise MK etapile, saavad noortevõistlusel rajad ära näha ja hääled puhtaks karjuda," ütleb Nael.

"Ja muidugi näha ära esimese tõsise võistluse uuel hüppemäel!"

Nii et on põhjust kaks nädalavahetust jutti Otepääl mööda saata. Ilm peaks kõigi eelduste kohaselt tõsiseid suusaelamusi lubama.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing