Ansip: Gruusia on Eesti inimeste südametes ja meeltes

04. veebruar 2008, 14:48

Peaminister Andrus Ansip kohtus
täna Gruusia peaminister Lado Gurgenidzega ning avas Tbilisis Eesti-Gruusia
äriseminari. Ansip tunnustas kohtumisel Gruusiat muljetavaldavate
edusammude eest majanduse ja ühiskonna arendamisel, teatas peaministri
büroo.

Peaministri sõnul on Eesti ja Gruusia head sõbrad ning sõprussidemed kahe riigi vahel saavad vaid tiheneda. „Gruusia on eestlaste südametes ning meeltes,“ sõnas Ansip. „Me soovime teid näha koos meiega Euroopa Liidus ja NATOs,“ lisas ta.

Samas rõhutas Ansip, et peatsed parlamendivalimised peavad olema avatud ja õiglased. Eesti peaministri hinnangul on välisinvestoritele huvipakkuva ärikeskkonna kujundamisel oluline stabiilse õiguskeskkonna loomine. Tema sõnul on Eesti valmis aitama kaasa demokraatlike poliitiliste protsesside arendamisel ning stabiilse ettevõtluskeskkonna kujundamisel.

„Eesti toetab stabiilse ja etteaimatava ettevõtluskeskkonna arendamist, kuhu Eesti ettevõtjad saavad kergelt siseneda,“ sõnas Ansip. „Samuti oleme valmis andma nõu parlamendivalimiste läbiviimisel oma keskvalimiskomisjoni ekspertide näol,“ sõnas Ansip.

Gurgenidze tänas Eestit toetuse eest. Tema sõnul on Eesti Gruusiale näidiseks liberaalse turumajanduse arendamisel. „Vähe on selliseid edunäiteid, kes on meile nii suureks eeskujuks,“ sõnas Gruusia peaminister. Transatlantilise koostöö arendamise vallas on Eesti olnud nii inspireerivaks kui ka instrueerivaks toetajaks,“ lisas ta.

Gugernidze sõnul on peatsed parlamendivalimised Gruusiale poliitilise küpsuse proovikiviks. Peaministri sõnul on eesmärgiks demokraatia arendamine ning uuteks valimisteks valmistudes on õpitud senistest vigadest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. February 2008, 14:48
Otsi:

Ava täpsem otsing