Aasta tähtsaim suusasündmus stardib

Tiit Reinart 08. veebruar 2008, 00:00

Eks Eesti suurima suusasündmuse tiitlile konkureerib ka Tartu maraton, paraku on selle toimumine tänavu taas lahtine, see tähendab ilmataadi kätes. Lõplik selgus maratonilistele saabub 11. veebruaril.

MK-etapi toimumine on aga kindel. Sellise veksli käisid korraldajad välja juba jaanuari lõpus. "Valmis on rajapõhi kogu 5 km ringil, kunstlumega on kaetud ka sprindirajad ja staadion. Parandustööde tegemiseks on lund ka varus. Ilmaprognoosi kohaselt jäävad päevased temperatuurid nulli ringi, kuid vahele tulevad ka külmad ööd, mis aitavad säilitada olemasolevat rajapõhja," selgitas korralduskomitee esimees Alar Arukuusk toona.

Harjumuspäraselt on Otepää etapp nn klassikute pärusmaa. Oma osavõtust on teatanud 25 riiki, ehk rohkem kui kunagi varem.

Eelülesandmise põhjal on stardis Tour de Ski võitmise järel võistluspausi pidanud Lukaš Bauer (Tšehhimaa) ja rootslanna Charlotte Kalla. Tehvandil panevad suusad alla ka kõik eelmisel aastal Otepääl võidutsenud suusatajad - Axel Teichmann (Saksamaa), Justyna Kowalczyk (Poola), Jens Arne Svartedal (Norra) ja Virpi Kuitunen (Soome). Kuitunen ja Kalla on peamised pretendendid naiste 10 km distantsi võidule. Kuna beebiootel Kristina Šmigun jätab tänavuse hooaja vahele, jääb eestlastel pöialt hoida, et meie naised punktikohale sõidaksid.

Meeste 15 km peaks olema meie maiuspala. Vähemasti on Alaver & Co üritanud tippvormi rihtida alati just koduseks etapiks. Kas kuningas on tagasi, nagu fännid Valgehobusemäel Andrus Veerpalu võidu järel hõiskasid, selgub nüüd tunduvalt tõsisemas konkurentsis. Viimased kodused pjedestaalikohad (Veerpalu I, Jaak Mae III) on paraku juba kolm aastat vanad. Pöialt hoiame ikkagi.

Peatreeneri Mati Alaveri sõnul on Andrus Veerpalu andnud viimastel treeningutel endast maksimumi. "Näeme laupäeval, kas kuningas on tagasi. Ka teistelt meestelt loodame korralikku tulemust," ütles Alaver Puhkepäevale.

15 km sõidus pretendeerivad kõrgetele kohtadele kindlasti ka norrakad eesotsas maailmameistri Odd-Bjørn Hjelmesetiga ja venelased, ka tunamullune võitja Vassili Rotšev.

Pühapäeval sõidetakse sprindid. Eesti suusatajatel pole seni kodupubliku ees veel õnnestunud veerandfinaalist edasi jõuda. Mullu jäi meestest parimaks Peeter Kümmeli 15. koht. Naistest oli Piret Pormeister kahekümnes.

Tänavu pole meie sprinterite vorm just kiita. Hooaja algus oli suisa ootamatult nigel. Veidi lootust lisab Timo Simonlatseri B-finaali võit Tour de Ski Praha tänavasprindis, samas jäi Peeter Kümmeli ja Anti Saarepuu laeks Canmore'i MK-etapil vaid eelvõistlus. Profid kaotasid isegi üliõpilassportlasele Vahur Teppanile. Ent hoiame pöialt, kodurada pole Kanada.

"Usun jätkuvalt meie sprinteritesse, ka tagasilöögihetkedel," kommenteeris Mati Alaver, "usun nende võimesse teha head tööd. Otepääl annavad nad maksimumi."

Pealtvaatajad pääsevad priipärast tänasele MK-etapi avamisele ja homsele Sky Plusi suusapeole. Võistluste jälgimiseks tuleb rahakotti kergendada ja lunastada käepaelad.

Kel nädalavahetusel Otepääle minek võimalik pole, peab leppima ETV ülekannetega 9. veebruaril kell 9.45 ja 13.10 ning 10. veebruaril kell 11.15 ja 13.35.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing