Novatours laienes Rumeeniasse

Mariliis Pinn 08. veebruar 2008, 10:19

Novatoursi Eesti meeskond hakkab arendama
ettevõtte Rumeenia esindust, aastaga plaanitakse klientideks meelitada 20
000 kohalikku.

Märtsis sõidab Eesti esinduse juhtkond Bukaresti ning juba aprillis stardivad esimesed reisid kohalikust esindusest, kirjutas venekeelne nädalaleht Den za Dnjom.

Pärast seda, kui Novatouras Groupi peamiseks omanikuks sai investeerimisgrupp Enterprise Investors, võttis turismifirma kursi laienemisele Kesk- ja Ida-Euroopasse. Novatoursi Eesti tegevjuhi Raimondas Ušeckase sõnul algab laienemine Euroopasse Rumeeniast. Uut turgu hakkavad vallutama Ušeckas ise ning tema Eesti kolleeg Tatjana Boitsova, kes praegu töötab Eesti Novatoursi tootejuhina. Kes võetakse Tallinnas vabanevatele ametikohtadele, on seni avalikustamata.

Praegu ei moodusta charter-turismi teenuseid kasutav turistide arv Rumeenias isegi 1 protsenti riigi 22 mln elanikkonnast. Leedus ja Lätis on see näitaja 6 protsenti, Eestis – 9, Soomes – 18. Kui selliste charter-reisi huviliste (reisipaketi ostjate) arv kasvab Rumeenias isegi vaid kuni 3–5 protsendini, tähendaks see üle miljoni uue kliendi.

Esimesel aastal plaanib plaanib Novatours suurendada Bukaresti esinduse koosseisu 28 inimeseni, teenindada 20 000 klienti ning saada käibeks kuni 10 mln eurot. Edaspidi peaksid firma tulemused Ušeckase sõnul igal aastal kahekordistuma. Rumeenia turism on samal tasemel kui Eesti 2001. aastal.

Kui Novatours kindlustab endale tuleviku Bukarestis, hakatakse pakkuma väljalende ka teistest Rumeenia linnadest: Clujist ja Timisoarast. Rumeenia turule tuleb firma viie sihtkohaga: Türgi, Kreeta, Tuneesia, Egiptus ja Kanaari saared.

Paralleelselt käib töö ka laienemiseks teistesse maadesse. “Ei ole välistatud, et tulek teistele turgudele toimub juba sel aastal. Rumeenia saab selle baasiks,” rääkis Ušeckas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. September 2008, 11:03
Otsi:

Ava täpsem otsing