Merko süüdistab Reinsalu valeandmete esitamises

Hille Tressum 14. veebruar 2008, 00:00

Reinsalu oli külaline 30. jaanuaril ETV otsesaates "Foorum", kus ütles: "Kõik me lugesime, kuidas Eesti Post andis magusa kinnistu Merkole nii-öelda õiguse eest ehitada sinna hotell... Küsimus on selles, et vaieldamatult sai riik kõvasti pügada."

Vandeadvokaat Leon Glikman kirjutas pöördumises Reinsalule, et tema öeldu on halvustav ja vale faktiväide, kuid ka ebakohase negatiivse väärtushinnanguga. "Kinnistu andmine Eesti Posti poolt meie kliendile on väljamõeldis," seisis kirjas.

Reinsalu seisukoht on kindel, hinnangutest ja sõnadest ta taganeda ei kavatse. "Tahan juhtida tähelepanu sellele, mida pean silmas pügamise all. Küsimus on selles, et riik on kahju saanud Eesti Posti toonase tegevjuhtkonna hoolduskohustuste rikkumise tõttu," rääkis Reinsalu.

Glikmani sõnul eelistab Merko suhelda Reinsaluga õigusalastes küsimustes meedia vahenduseta. Glikman ütles, et Merko Ehitus ei ole Reinsaluga suhtlemiseks ajakirjanduse poole pöördunud, eraviisilises kohtuvälises kirjas taotleti vaid valeandmete ümberlükkamist, vabandamist pole tema sõnul nõutud.

"Lootsime, et Urmas Reinsalu teeb õienduse, millega oleksime probleemi ammendunuks lugenud. Diskussiooni sõnavabaduse ja vastutuse üle tuleb ainult tervitada," sõnas Glikman. "Igas õigusriigis on sõnavabadus piiratud teiste isikute õiguste kaitsega, mida on korduvalt toonitanud ka riigikohus. Sama teemat on hiljuti puudutanud justiitsminister Rein Lang."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing