Sirje Rank • 13. veebruar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Rootsi valitsus lükkas tagasi Nord Streami gaasitoru loataotluse

Carlgren väitis, et taotlus on koostatud kiirustades ning palju olulist ja vajalikku informatsiooni on veel puudu.

Ilma täiendava infota ei hakka Rootsi valitsus loataotlust isegi mitte menetlema, kirjutas Svenska Dagbladet. Nord Stream esitas taotluse gaasijuhtme paigaldamiseks Rootsile 21. detsembril.

Selles on ette nähtud ka teenindusplatvormi rajamine Gotlandi lähistele. "Valitsus ei saa oma otsust rajada nii puudulikule alusele," ütles Carlgren.

Rootsi valitsus nõuab keskkonnamõjude uuringut kogu torujuhtme kohta. Ära tuleb näidata ka teiste riikide seisukohad ning põhjendused, miks Nord Stream neid arvesse ei võta.

Küsimärgi alla seatakse, kas torujuhtme katsetamine kemikaalidega on vajalik. Rootsi nõuab sedagi, et ära oleks näidatud torujuhtme maapealse alternatiivi võimalus, millest Nord Stream seni on keeldunud.

Rootsi valitsuse hinnangul on loataotlus koostatud kiirustades. "Loataotlus peab olema täpne ja konkreetne," ütles minister. Nüüd on pall jälle Nord Streami väravas.

Nord Stream on juba ära tellinud torud ning lootis Rootsi valitsuselt heakskiidu saada 2009. aasta alguses.

Gaasitarned pidid plaani järgi algama juba 2010. aastal. Rootsi valitsuse loa saamine võib aega võtta kuni poolteist aastat, kirjutab leht.

Eelmise aasta septembris ei lubanud Eesti Nord Streami grupil teha uuringuid Eesti majanduslikes territoriaalvetes. Schröder avaldas toona pahameelt, et piirkonniti takistavad juhtme ehitust poliitilised probleemid.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt