Rootsi valitsus lükkas tagasi Nord Streami gaasitoru loataotluse

Sirje Rank 14. veebruar 2008, 00:00

Carlgren väitis, et taotlus on koostatud kiirustades ning palju olulist ja vajalikku informatsiooni on veel puudu.

Ilma täiendava infota ei hakka Rootsi valitsus loataotlust isegi mitte menetlema, kirjutas Svenska Dagbladet. Nord Stream esitas taotluse gaasijuhtme paigaldamiseks Rootsile 21. detsembril.

Selles on ette nähtud ka teenindusplatvormi rajamine Gotlandi lähistele. "Valitsus ei saa oma otsust rajada nii puudulikule alusele," ütles Carlgren.

Rootsi valitsus nõuab keskkonnamõjude uuringut kogu torujuhtme kohta. Ära tuleb näidata ka teiste riikide seisukohad ning põhjendused, miks Nord Stream neid arvesse ei võta.

Küsimärgi alla seatakse, kas torujuhtme katsetamine kemikaalidega on vajalik. Rootsi nõuab sedagi, et ära oleks näidatud torujuhtme maapealse alternatiivi võimalus, millest Nord Stream seni on keeldunud.

Rootsi valitsuse hinnangul on loataotlus koostatud kiirustades. "Loataotlus peab olema täpne ja konkreetne," ütles minister. Nüüd on pall jälle Nord Streami väravas.

Nord Stream on juba ära tellinud torud ning lootis Rootsi valitsuselt heakskiidu saada 2009. aasta alguses.

Gaasitarned pidid plaani järgi algama juba 2010. aastal. Rootsi valitsuse loa saamine võib aega võtta kuni poolteist aastat, kirjutab leht.

Eelmise aasta septembris ei lubanud Eesti Nord Streami grupil teha uuringuid Eesti majanduslikes territoriaalvetes. Schröder avaldas toona pahameelt, et piirkonniti takistavad juhtme ehitust poliitilised probleemid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing