Kergejõustikugurmaani talvine dessert

Tiit Reinart 15. veebruar 2008, 00:00

1998. aastal Erki Noole algatusel käima tõmmatud talvine mitmevõistlejate mõõduvõtmine sai kohe maailmatasemel võistluseks.

Mida Eesti kergejõustikufännil veel ihata, kui koju tulevad kätte sellised tipud nagu Sebastian Chmara, Jon Arnar Magnusson, Lev Lobodin ja teised.

Reval Hotels Cupist on saanud erakordne ja ainulaadne talvine spordisündmus. Võistlus kanti Euroopa kergejõustiku assotsiatsiooni (EAA) ametlikku võistluskalendrisse juba 1999. aastal.

Võistlus on ainuke EAA ametliku kalendrivõistluse staatuses talvine kergejõustikuüritus Eestis ning ainus EAA Permit Meetingu staatusega mitmevõistlejate talvine jõuproov maailmas. Tallinna võistlusel on osalenud kõik viimase kümnendi suurvõistluste medaliomanikud ning maailmarekordi valdajad.

Tänavu on tippudest teistega jõudu katsumas näiteks Andre Niklaus, Aleksei Drozdov, Dmitri Karpov, Ryan Harlan. Eestlaste taset hoiavad kõrgel Madis Kallas, Andres Raja, Tarmo Riitmuru, Indrek Turi, Mikk-Mihkel Arro ja Aigar Kukk. Viimane astub üles Kristjan Rahnu asemel, kes nädal enne võistlust otsustas startimisest Reval Hotels Cupil loobuda. Ametlik põhjendus oli jalaoperatsioonist taastumise venimine. Sahistati küll ka Rahnu tülist kergejõustikuliiduga, ent selle versiooni lükkas liidu peatreener Aivo Normak ümber. "Midagi tülisarnast õhus küll ei ole," väitis Normak meediale. "Peame lepinguläbirääkimisi. Side sportlasega on olemas."

Kolmandat korda võistluskavas olevas naiste viievõistluses on Tallinna tulnutest kõrgeima punktisummaga Natalia Dobrinska, Ljudmila Blonska ja Anna Nikitenko. Meil on vastu panna Eesti rekordi omanik Kaie Kand, Ebe Reier, Berit Jürgenson ja Kristi Kiirats.

Seekordsel Reval Hotels Cupil on teist aastat järjest kavas riikidevaheline võistlus meeskondadele. Võistkonnas võib olla kaks liiget samast riigist, paremusjärjestuse määravad võistkonna liikmete liidetud lõppsummad. Lubatud on ka mitme võistkonna osalemine, mis on moodustatud ühe riigi võistlejatest. Kui riigist on kohal ainult üks võistleja, moodustatakse eri riikide esindajatest kaheliikmelised meeskonnad loosimise teel nii, et iga parema seitsmevõistluse isikliku rekordiga võistleja saab meeskonnakaaslaseks nõrgema isikliku rekordiga osaleja.

Ürituse kavas on lastejooksud. Võimalus on ka võita Toyota Aurise kasutusõigus kolmeks kuuks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing