Andrus Hiiepuu: e-Eesti asemel u-Eesti

Aili Sandre 18. veebruar 2008, 11:30

Ütlemisi tänastest, 18. veebruari
ajalehtedest.

"Kui meie räägime e-Eestist, siis Jaapan räägib u-Jaapanist," Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu uuemast trendist, u-täht märgiks "kõikjalolevat", Äripäev.

"Praegu käib kinnisvaraturul hindade marineerimine. Aeg on karm, pigem on tegemist pealemaksmisega," suurärimees Urmas Sõõrumaa, Äripäev.

"Nord Stream oleks pidanud iga laeva eraldi uurima. Ei saa lihtsalt hakata betoonkamakaid merepõhja laskma ja loota, et pauku ei tule. See oleks võtnud neilt kaks aastat ja mida aeg edasi, seda kallimaks ja ebatõenäolisemaks läheks toruehitus," Euroopa Parlamendi liige Andres Tarand (SDE) - uuringud peatanuks gaasitoru rajamise, Äripäev.

"N-ö edetabelite tipus figureeriv ettevõtja ei saa lihtsalt teatada, et ta ei ole avaliku elu tegelane, ning mitte suhelda meediaga oma professionaalsest tegevusest," rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk, Äripäev.

"Mina pole seadust rikkunud ja raamatupidamine võttis kõik vastu," riigikogu liige Nelli Privalova (Keskerakond) - otsis jõulukaunistusi, kaks jõulutähte ja kaks vaagnat ning esitas arved tööga seotud kulude katteks, Äripäev.

"Kumb läheb lõpuks kallimaks, kas pidada odavat autot, mille ülalpidamine läheb lõpuks kallimaks?" riigikogu liige Rain Rosimannus (Reformierakond), põhjendades maksumaksja kulul 5-seeria BMW liisimist, Äripäev.

"Eks maakeral ikka toimub nii, et kord edeneb üks sektor ja kord teine," ettevõtja Jüri Mõis; tuulepargiga seotud ettevõtja näeb praegu rohelist sektorit tugevana, Äripäev.

"Kui me hakkaksime autodega või mis iganes transpordivahenditega taastuvenergiat kaugelt sisse vedama, siis oleks see nagu omale põlve tulistamine," ASi Estonian Cell juhatuse liige Riia Ratnik, Äripäev.

"Mul on raske kujutleda, kuidas Medvedev nõuab Putinilt selgitust, miks inflatsioon riigis kiireneb," Vene kommunistide presidendikandidaat Gennadi Zjuganov, Äripäev.

"15 aasta eest ei joonud me pudelist vett ega naeratanud eriti. Nüüd teeme mõlemat," Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam, Eesti Päevaleht

"Üheainsa linateosega on Stallone tõmmanud Birma džunglites juba 60 aastat vältavale košmaarile rohkem tähelepanu kui kõik ÜRO liikmesriigid kokku," ajakirjanik Krister Paris, Eesti Päevaleht.

"Erinevalt tavaarusaamast on euroliidu juristid olnud isikuandmete kaitse küsimuses meie omadest tervema mõistusega. Meie kohaliku seaduse vint on selgelt üle keeratud ning isikuandmete kaitseks on seatud ebaproportsionaalselt suured piirangud ja kontroll, millel ajaloo, meditsiini jt teaduste ning kas või harrastusajaloolaste jaoks soovimatud tagajärjed," ajaloolane, Eesati isikuloo keskuse juhataja Fred Puss.

"Lapitakse küll üks auk ära ja selle kõrvalt ka teine, aga vahepeale jääv asfalt on nii vana, et laguneb iseenesest ära," maanteeameti peadirektor Riho Sõrmus, Eesti Päevaleht.

"Vaba pind on arestimajas aga kulla hinnas, sest üksnes Põhja politsei "toodab" iga kuu 800 uut arestipäeva," ajakirjanik Rasmus Kagge, Postimees.

"Sisuliselt on see sama olukord, et kui ma käin bussiga tööl ja pean pileti eest maksma ka neil päevil, kui ma peatusest bussi peale ei lähe," Vigala valla elanik Villi-Maidu Kliss, prügifirmale RagnSells makstud tühisõitude eest, Postimees.

"Klient ehk kodanik on nagu põrandalapp, firma võinuks inimesi sellistest tühisõitudest varem teavitada," Villi-Maidu Kliss.

"Mida kauem valmistavad majandusuudised pettumust, seda enam investoreid läheb kapitali paigutamisel uutele alustele ning käivitub negatiivne tsükkel," SEB Ühispanga fondijuht Vahur Madisson, Postimees.

"Nii nagu tühi kott ei seisa püsti, ei saa toimida täisväärtuslikult ka riik, kui selleks puuduvad vajalikud ühenduslülid," Võru maavanem Ülo Tulik, kõneleb Tallinna-Tartu maantee ümberehitamise poolt, Postimees.

"See kõver nael tuleb sirgeks lüüa," riigikogu liige Mark Soosaar (SDE), kelle sõnul ei vasta kultuuriürituste käibemaksumäära tõstmine 18%-le ELi direktiivile, Postimees.

"Muidu eelistan mustvalget pilti - see on klassika ja valetab vähem. Kui pildistad kedagi ja tal pildil on nina roheline, siis on ju jama," täna 80. juubelit tähistav legendaarne fotograaf Kalju Suur, Postimees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. February 2008, 11:30
Otsi:

Ava täpsem otsing