Euroopa Parlamendi liikmeid kahtlustatakse
neile assistentide palkamiseks ette nähtud raha väärkasutamises.
Sellele viitab parlamendi siseraport, mis aga on salajane. Nii on aruannet näinud vaid mõned parlamendi liikmed. Seetõttu ei ole ka täpseid andmeid ei pettuse ega ka selles kahtlustatavate kohta, kirjutas Taloussanomat.
Euroopa pettustevastane amet OLAF on juba avaldanud soovi raportiga tutvuda. Halvimal juhul võivad pettused viia kriminaalasjadeni.
Parlamendi eelarvekomisjoni soomlasest liige Ville Itälä nimetas raporti salastatust arusaamatuks. Ka tema ei ole teksti ise veel näinud. „Sellised raportid ei saa kuidagi salajased olla. Isegi kui raha väärkasutamises süüdistatakse vaid väikest osa liikmetest, on see plekk kogu parlamendile,“ ütles ta.
Euroopa Liidu esindajad võivad igal kuul assistentide palkamiseks kulutada üle 15 000 euro. Vaatamata sellele, et assistente puudutavate seaduste parandusi hakati alles arutama, tõsteti seda summat juba viimases eelarves.
„Seda ei oleks tohtinud mitte mingil juhul tõsta, enne kui seadused on paika saadud,“ märkis Itälä.