Analüütik: Hansapanga riskid on kõvasti üle hinnatud

04. märts 2008, 11:03

Citigroupi analüütiku Ronit Ghose sõnul on
Hansapank kukkunud (Swedbanki koosseisus) rekordtasemeilt nulli lähedale, riskid
on analüütiku arvates kõvasti ülehinnatud.

Tänane Briti majandusleht Financial Times kirjutab, et Balti riikide majanduskasvu järsu pidurdumise kartused on Rootsi pankade aktsiad surve alla pannud, ehkki pankade majandustulemused muretsemiseks põhjust ei anna ning ka USA riskantsetest kinnisvaralaenudest on eemale hoitud.

Kardetakse, et majanduskasvu järsk pidurdumine vähendab pangalaenude väljastamist, mis võib tekitada Hansapangale raskusi ning mõjutada tütre kaudu ka emapanka Swedbanki. Swedbanki praeguse hinnataseme juures on Hansapanga väärtus praktiliselt null, ehkki pole mingeid märke probleemidest Balti riikide laenudega. Need on hästi kapitaliseeritud ja probleemsed laenud kontrolli all, kirjutab leht.

"Hansapank on (Swedbanki koosseisus) kukkunud rekordtasemeilt nulli lähedale," ütles Citigroupi analüütik Ronit Ghose, ehk teisisõnu – riskid on tohutult ülehinnatud. "Turg on nende riikide ja Swedbanki aktsia suhtes võtnud negatiivse hoiaku ning jätab positiivse märkamata."

Ghose arvates on Hansapank "atraktiivne vara, millega kaubeldakse tugevalt alla turuväärtuse," ning Swedbank on hea sihtmärk "osta mind, tükelda mind" strateegiale. Võimalike kosilastena näeb Ghose Norra ja Islandi panku või Kreeka panka ja investeerimisfondi Marfin.

Swedbanki aktsia hind on praegu "täiesti naeruväärne," märkis ka UBSi analüütik Andreas Håkansson.

FT kirjutab, et ehkki USA riskantsete kinnisvaralaenude karidest on Rootsi pangad enam-vähem terve nahaga mööda loovinud, on näilise vaikuse taga juba siiski tormilisem tsüklon hoogu kogumas. Märgid näitavad, et ees on suurem ülevõtmiste ja turu konsolideerumise laine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. April 2008, 12:59
Otsi:

Ava täpsem otsing