Kagu Investi laenuportfell kasvas 70%

05. märts 2008, 13:51

Finantseerimisasutus Kagu Invest ASi
(kasutab kaubamärki Laenuabi) 2007. aasta auditeerimata majandustulemuste järgi
suurenes ettevõtte laenuportfell aastaga 70%, jõudes aasta lõpuks 150 miljoni
kroonini.

Ettevõtte bilansimaht kasvas samal perioodil 85%, jõudes eelmise aasta lõpuks 192 miljoni kroonini, teatas ettevõte. Tänu laenuportfelli kasvule ning tõusnud efektiivsusele kasvas ettevõtte kasum aasta lõikes ligi 60%, moodustades aasta lõpuks 19 miljonit krooni. See teeb ettevõtte omakapitali tootluseks ligi 42%. Kagu Invest pöörab suurt rõhku konservatiivsele raha juhtimise poliitikale, hoides likviidsete reservide mahu bilansis võimalikult kõrgel. Ettevõttes töötas aasta lõpu seisuga 30 inimest.

“Tänu uute esinduste avamisele Narvas ja Tallinnas Lasnamäel ning õnnestunud reklaamikampaaniatele televisioonis ning raadios ületas ettevõtte laenuportfelli kasv seatud eesmärke,” kommenteeris tulemusi ettevõtte tegevjuht Sten Tikk.

2007. aasta suuremate õnnestumistena tõi Tikk välja tuua uue IT-süsteemi rakendamise koostöös ASiga Webmedia ning ISO 9001 kvaliteedijuhtimissüsteemi juurutamise ning kasutuselevõtu. Kordaminekuks peab ta ka ettevõtte uue kaubamärgi Laenuabi turule toomist.

Rääkides selleks aastaks seatud eesmärkidest toob Tikk eelkõige välja täiendava keskendumise IT-lahenduste arendamisele, mis aitab parandada efektiivsust ja liikuda kliendile lähemale. “Järgneval paaril aastal on meil plaanis avada veel 3-4 klienditeenindust, kuid sellest üksi ei piisa, praeguse info liikumise kiiruse juures on kindlasti vaja rõhku panna ka kliendi teenindamisele interneti vahendusel,” tutvustas Tikk ettevõtte plaane.

Kagu Invest Laenuabi on finantseerimisasutus, mis pakub laenuteenuseid peamiselt eraisikitele. Ettevõte alustas tegevust 1992. aastal ning on kasvanud üheks suuremaks laenuandjaks pankade kõrval. Kagu Investil on tänaseks Eesti suuremates keskustes kokku 7 klienditeenindust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. March 2008, 13:47
Otsi:

Ava täpsem otsing