Microsoft Eesti: politsei leidis BREMist 62 piraattarkvara tükki

12. märts 2008, 14:57

Microsoft Corporationi Eesti büroo avalike
suhete juhi Jaan Vare sõnul kasutas BREM ebaseaduslikku tarkvara, mille tõttu
nüüd tarkvarahiid kohtu kaudu saamata jäänud rahasumma ka sisse
nõuab.

Tarkvarahiid Microsoft Corporation nõuab BREM Kinnisvarabüroolt ja BREM Kinnisvarahoolduselt ning kolmelt ettevõtete juhatuse liikmelt Rait Lukaselt, Toomas Õispuult ja Vello Mäesepalt kokku sisse 416 729 krooni.

"BREM kasutas ebaseaduslikku tarkvara, politsei leidis 62 erinevat tarkvaratükki. Seal polnud ainult mitte Microsofti asjad, vaid ka teiste tarkvaratootjate omi. Kuna tegemist on Corporationiga, siis 100% kõiki detaile me ei tea," märkis Vare.

Vare sõnul pole säärase hagi näo tegemist esmakordse juhtumiga. "Pole esmakordne juhtum, mingi aeg tagasi oli ju ka STV case üleval. Kõikidele firmadele on pakutud ka kohtuvälist lahendit. Ka Microsoft Corporation pakkus kohtuvälist lahendit," märkis Microsoft Eesti avalike suhete juht Jaan Vare.

BREM Kinnisvarabüroo juht Rait Lukas ei soovinud teemat telefonis aga kommenteerida. "Ma ei taha seda kommenteerida, sest see on alles kohtus,“ märkis Lukas. BREM Kinnisvarahoolduse endise juhi Vello Mäesepa telefon oli aga postkastis ja tema käest samuti täpsustavat seiskohta saada ei õnnestunud ning Brem Kinnisvarahoolduse jurist viibib hetkel haiguslehel. Ettevõtte sekretäri sõnul on nii Mäesepp kui ka Õispuu nüüdseks BREMist lahkunud.

Microsofti juriidilise nõustaja Kaido Uduste sõnul on sarnaseid juhtumeid varem ka olnud ning ettevõtted on huvitatud pigem kohtuvälistest lahenditest. "On ka varem olnud sarnaseid juhtumeid. Enamuses on kohtuväliste kokkulepetega lähenetud ning üheksal juhul kümnest on äriühingud sellest ise ka huvitatud olnud, kuid mõned üksikud asjad peavad minema ka kohtusse. Siis läheb see aga kõikidele kulukamaks," märkis Uduste.

Tema sõnul on Eestis suhteliselt palju neid ettevõtteid, kes kasutavad piraattarkvara. " Neid, kes kasutavad piraattarkvara, on ikka suhteliselt palju. Raske ennustada, kas sarnaseid kohtuasju hakkab nüüd rohkem tulema. Kas hetkel politsei poolt avastatud piraattarkvara kasutavad ettevõtted lähevad kohtuvälisele kokkuleppele või mitte," lisas Uduste.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. March 2008, 15:46
Otsi:

Ava täpsem otsing