Randpere: 2018. aastal on internet kasitum

Mariliis Pinn 18. märts 2008, 15:51

IBMi Eesti juht Valdo Randpere on
veendunud, et kümne aasta pärast on interneti kindlasti palju kasitum ja
viisakam kui praegu.

„Paika on loksunud reeglid, mida tohib, mida ei tohi, milliseid standardeid kasutatakse,“ oli Randpere veendunud, et internet on kümne aasta pärast kindlasti teistsugune kui praegu.

„Internet muutub elu loomulikuks osaks. Keegi ei kisa, nagu paar aastat tagasi, et kui sind ei ole internetis, siis ei ole sind olemas, nüüd on paljud kisajatest pankrotis, sest panustati üle,“ rääkis Randpere. Internet muutub nii loomulikuks nagu täna on näiteks diiselmootor, mille arengu peale tavainimene üldiselt ei mõtle.

Ka ennustas Randpere, et anonüümsus kaob. „Kümne aasta pärast võidakse küll kirjutada pseudonüümi all, kuid väljaanded saavad isikuid lihtsalt tuvastada. See kindlasti distsiplineerib ja toob välja inimeste loomingulisuse, mis seni ei pääse löögile,“ on IT-firma juht veendunud, et veeb on tulevikus humaansem.

Randpere on Linnar Viigiga nõus, et peale on kasvanud ning täisealiseks saanud põlvkond, kes pole mitte õppinud arvutit, internetti või mobiili mingil hetkel kasutama, vaid on sündinud keskkonda, kus uued tehnoloogiad on nende ümber ning nende suhe uutesse tehnoloogiatesse on ka teine. „Aga kindlasti tuleb uusi tehnoloogiaid, mida nemad peavad õppima kasutama. Toimub pidev areng,“ lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. March 2008, 15:51
Otsi:

Ava täpsem otsing