Sõõrumaa: Reiljan mult laenu ei küsinud

27. märts 2008, 18:41

Ettevõtja Urmas Sõõrumaa enda sõnul
isiklikult Villu Reiljanile laenu andmisega ei tegelenud.

Sõõrumaa sõnul Reiljan tema poole isiklikult ei pöördunud ning laenuandmine toimus igati seaduste kohaselt.

„Ma ei tegele isiklikult iga miljoni liikumisega,” ütles ta aripaev.ee-le, lisades et Villu Reiljan pole ainus eraisik, kellele U.S. Invest on laenu andnud. Kas laenusaajate seas on ka teisi poliitkuid Sõõrumaas siiski öelda ei osanud.

Samas märkis ta, et U.S. Investi põhitegevus pole olla pank, ja Reiljanile laenuandmine on pigem üksikjuhtum. Täpseid tingimusi, kuidas Reiljan U.S. Investilt laenu sai Sõõrumaa kommenteerida ei osanud. „Tingimused pole ahistavad ega soodustavad,” märkis ta vaid.

Samuti ei teadnud ta, milleks võis Reiljanil seda raha vaja olla. „Võib-olla maja remondiks või advokaatidele maksmiseks,” pakkus ta variante välja.

Reedel avaldatavast Riigi Teataja lisast selgub, et endine keskkonnaminister ja Rahvaliidu juhtfiguur Villu Reiljan on võtnud ärimees Urmas Sõõrumaa firmalt U.S. Invest laenuks miljon krooni.

Deklaratsioonist selgub, et tänavuse veebruari lõpu seisuga on Reiljan laenanud Sõõrumaalt miljon krooni.

Ametiisikute majanduslike huvide deklaratsioonis tuleb ära märkida võlad pankadele ja teistele eraõiguslikele isikutele, kui võla suurus ületab eelmise kuue kuu ametipalga või 50 000 krooni.

Deklaratsioone avalikustatakse kord aastas. Aasta varasemas Reiljani deklaratsioonis laenu Sõõrumaalt veel kajastatud ei olnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. March 2008, 19:35
Otsi:

Ava täpsem otsing