Bensiinihind olulisem kui vähiravim

07. aprill 2008, 11:37

Pea 700 ameeriklase seas läbiviidud
küsitlus näitab, et energiaprobleemide lahendamist peetakse olulisemaks näiteks
efektiivse vähiravimi loomisse investeerimisest.

37 protsenti vastanuist leidis, et arendamist vajavad eelkõige alternatiivsete kütuste tehnoloogiad. 30 protsendi arvates on aga olulisimaks investeeringuid vajavaks valdkonnaks meditsiin, kirjutas Reuters.

„Ma usun, et tulemus on kombinatsioon kõrgest bensiinihinnast, vajadusest leida naftale alternatiiv ning samuti emotsionaalsetest teemadest nagu globaalne soojenemine ja süsinikuemissioon,” ütles küsitluse läbiviija Gerald Gordon.

Bensiinihind on tegemas USA-s uusi rekordeid, ehkki Euroopa mõistes ei ole 3,3 dollarit galloni eest (alla 9 krooni liitrist) sugugi kallis.

Vastanud meestest arvas tervelt 43 protsenti, et kõige kiiremini vajaks lahendamist just energiaprobleem. Naistest oli sellel seisukohal 30 protsenti vastanuist. Energiast olulisemaks peavad naised meditsiini – 33 protsenti naistest pidas seda tähtsaimaks investeeringuid vajavaks valdkonnaks. Meestest oli samal seisukohal 26 protsenti.

Uuringust ei selgu siiski, kas energia saavutas esikoha kõrge bensiinihinna või pigem kliimamuutuse temaatika tõttu, kuid oma osa on kindlasti mõlemal teguril.

Energia ja meditsiini järel tuli kolmandale kohale keskkond (14 protsenti) ning neljandale riigikaitse (10 protsenti).

Sama uurimus Suurbritannias andis aga mõnevõrra erineva tulemuse. Brittide jaoks oli meditsiin olulisim prioriteet (38 protsenti), millele järgnes energia 33 protsendiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. May 2008, 12:56
Otsi:

Ava täpsem otsing