Mandre sai poole miljoni krooniga vastu pükse

09. juuni 2008, 16:57

Maksualases kriminaalasjas kohtupinki
nühkiv endine metsaärimees Indrek Mandre kaotas halduskohtus tulumaksuvaidluse
poole miljoni krooni üle.

Möödunud nädalal otsustas riigikohus Mandre kassatsioonkaebuse menetlusse võtmata jätta. Sellega jõustus riigikohtu otsus, mis Mandrele osalise võidu andnud halduskohtu otsuse tühistas.

Mandre ja tema pankrotistunud metsafirma ABTG on viimaste aastate jooksul esitanud halduskohtusse arvukalt kaebusi. Osa neist on kohus rahuldanud, kuid aastakümne algul verise sõja valla päästnud miljoneid kroone käibemaksu ABTG maksuametilt tagasi ei saanud.

Praeguse seisuga tuleb Mandrel klaarida 514 504 krooni üksikisiku tulumaksu ja 5827 krooni maamaksu võlga koos intressiga. Harju maakohus menetleb samal ajal ABTG kunagiste juhtide Mandre ja Rein Lembit Palipea maksualast kriminaalasja, millega kaasneb kopsakas tsiviilnõue.

Maksutüli päädib kolme pankrotiga

Pankrotis ABTG võlgneb praegu 19,7 miljonit krooni makse. Firma on võlgu ka pangale ning side eest. Täna toimub ettevõtte juhtide Mandre ja Palipea kriminaalasja järjekordne istung. Tõendite uurimiseni jõudnud protsess jätkub homme.

5. juunil algatas Harju maakohus Mandre pankrotimenetluse ja määras tema ajutiseks pankrotihalduriks Rein Veiksaare õigusbüroost Causa Law Office. Kohus vaatab pankrotiavalduse läbi 26. juunil.

Ühtlasi peatas kohus Mandre vara sundmüügi ning keelas tal ilma ajutise halduri nõusolekuta oma vara võõrandada, käsutada ja koormata.

Rein Lembit Palipeal lasub ärikeeld. Tema pankrotti taotles Hansapank ja menetlus on jõudnud juba nõuete kaitsmise koosolekuni. See toimub 12. juunil advokaadibüroos Mägi Kraavi Partnerid. Eraisikuna võlgneb Palipea vaid 26 743 krooni maamaksu.

Kriminaalasja võit makse ei mõjuta

Põhja maksu- ja tollikeskuse juriidilise osakonna juhataja Kaupo Kruusvee selgitas aripaev.ee-le, et maksualase kriminaalasja võit samas maksuvaidluses jõustunud halduskohtu otsuseid ei muuda ja ABTG enammakstud käibemaksu tagastamise kohustust ei kaasne.

Kruusvee ütles: "Kriminaalmenetlus tõepoolest alles käib ning kohtu otsused ei ole ette teada. See tähendab, et ei ole välistatud, et menetlused (haldus- ja kriminaalmenetlused Mandre ja ABTG maksuasjades - toim) jõuavad erineva lõpptulemuseni. Samas on ka menetluste eesmärgid erinevad - ühel juhul maksukohustuse tuvastamine, teisel juhul süü tuvastamine ning võimalike süüdlaste karistamine."

Kruusvee lisas, et Mandre ja Palipea võimalik pääsemine kriminaalkaristusest ei avalda jõustunud halduskohtu lahenditele mingit mõju.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. February 2009, 19:29
Otsi:

Ava täpsem otsing