Tolliamet: tubaka edasimüümine Eestis on seaduse rikkumine

01. juuli 2008, 13:07

Maksu- ja tolliameti tollikontrolli
osakonna juhataja Urmas Järgi sõnul võib kolmandatest riikidest üle piiri enda
tarbeks tuua 10 pakki sigarette, Euroopa Liidu siseselt piiranguid
seatud ei ole ning tubaka Eestis edasimüümise näol on tegemist seaduse
rikkumisega.

"Üle piiri on kolmandatest riikidest (Venemaa) Euroopa Liitu (Eestisse) enda tarbeks lubatud tuua reisijatel 10 pakki sigarette. Euroopa Liidu siseselt piiranguid seatud ei ole, kuid lubatud on sigarette üle piiri tuua vaid reisija enda tarbeks. Tubaka edasimüümisel Eestis on tegemist seaduse rikkumisega. Olulisel kohal salakauba tõkestamisel on koostöö. MTA, piirivalve ning politseinike ühine huvi on salakaubanduse tõkestamine. Näiteks on maksu- ja tolliamet sel aastal koolitanud kohalikke omavalitsusi ja konstaableid aktsiisikaupade maksumärkide osas, mis võimaldaks põhjalikumat järelevalvet kohtadel," kommenteeris Järg küsimust, kuidas ja kas MTA on valmis tänasest kehtima hakkavate uute tubaka- ja alkoholitoodete aktsiisimääradega, milletõttu tootjate sõnul suureneb salakauba osakaal.

"Aktsiisitõus tähendab Eesti sigaretihindade tõusu võrreldes meie naaberriikide - Läti ja Venemaaga. Erinevad hinnad tähendavad suurenevat riski sigarettide salakaubaveoks ning piirikaubanduseks. Maksu- ja tolliamet on nende riskidega arvestanud ning pöörab sigarettidele tollikontrollis tähelepanu," märkis Järg.

Tema sõnul on Eesti idapiiril aastatega sisse seatud tõhus ja kõrge suutlikkusega tollikontroll, mis kasutab kaasaegseid tehnoloogiaid võimaliku salakauba avastamiseks. "Idapiiril on tolli kasutuses kaks liikuvat röntgenseadet, millega on lühikese ajaga võimalik läbi valgustada ka suured sõidukid. Samuti valvab idapiiri eelmisel aastal kasutusele võetud automaatne numbrituvastussüsteem, mis lihtsustab kontrolliobjektide valikut," lisas ta.

"Eesti lõunapiir on Euroopa Liidu ja Schengeni õigusruumi sisepiir ning traditsioonilist piirikontrolli seal ei eksisteeri. Küll aga on maksu- ja tolliamet viimastel aastatel panustanud oluliselt liikuvate kontrollrühmade arendamisesse. Tollil on õigus peatada sõidukeid ning isikuid ning neid aktsiisikaupade osas kontrollida. Tänaseks on MTA-l kokku 13 liikuvat tollikontrolli rühma," lausus Järg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. July 2008, 13:04
Otsi:

Ava täpsem otsing