Warner hakkab kasutama Nokia muusikateenuseid

01. juuli 2008, 14:21

Nokia “võta palju jaksad” mobiilse muusika
teenindus sai esmaspäeval hoogu juurde, kui selle teenuste kasutajaks
registreerus ka Warner Music, suuruselt maailma kolmas plaadifirma, kirjutab
Financial Times.

Warneri osalemine tähendab, et maailma suurim mobiiltelefonide tootja Nokia on teinud kokkuleppe kolmega maailma neljast suurimast plaadistusgruppidest kuna ta planeerib välja lasta toote “Comes with Music”. Praegu toimuvad veel läbirääkimised ainsa kõrvalehoidjaga, EMI-ga.

Warneri jaoks, mille juhatuse esimees Edgar Bronfman on kaua aega uskunud mobiiltelefonide potentsiaali muusikafirmadega koostöö tegemisel, on leping Nokiaga on võimalus katsetada seda tõekspidamist.

“See on tõenäoliselt kõige olulisem sellelaadne tehing, mida me seni teinud oleme” ütles Warneri digitaalse strateegia juht Michael Nash.
Nash lisas, et Nokia leping võib sillutada teed samasugustele lepingutele teiste helikandja tootjatega.
“Te võite oletada, et me räägime läbi kõigi oma äripartneritega” ütles ta.

Tarbijad, kes ostavad Nokia telefoni, kus on ka lisatud Comes with Music funktsioon tohivad alla laadida nii palju laule, kui tahavad Universal Musicult, Sony-BMG`lt ja Warnerilt terve aasta jooksul.
Selle perioodi lõpul loodab Nokia, et nad hakkavad maksma tellimustasu, et omada juurdepääsu uuele muusikale või ostavad kindlaid lisalaule ükshaaval internetipõhisest poest.

Nokia juhid ütlesid, et isegi kui ainult väike osa grupi seadmetest müüakse Comes with Music süsteemiga, peaksid iga-aastased tulud ületama 4 miljardit dollarit, mis on sama suur kui kogu eelmise aasta digitaalse muusika läbimüük.
“Meie uskumus on, et tarbijad on sellest pakkumisest väga huvitatud, kuna nad ei pea minema läbi “tolliputka” iga kord kui nad tahavad uut lugu saada” ütles Liz Schimel, Nokia muusika osa üldjuht.

Warner ja teised muusikafirmad on näinud ränka vaeva, et genereerida uusi digitaalseid tulusid laserplaatide müügi kahanedes.

Warneri-Nokia pakt tuli siis, kui Ameerika mobiilioperaator Verizon Wireless teatas, et ta pakub Rhapsody tellimust oma mobiiltelefonidele, lubades klientidele ligipääsu rohkem kui 5 miljonile laulule kindla kuumakse eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2008, 21:32
Otsi:

Ava täpsem otsing