Rahapesu andmebüroo: seadus ei ole üldsõnaline

08. juuli 2008, 17:56

Rahapesu andmebüroo juhi kohuseid täitva
Reigo Reimandi sõnul on rahapesu seadus piisavalt konkreetne.

2008. aastal on rahapesu andmebüroo järelevalvetalitus teinud ettekirjutused üheksale kiirlaenu ettevõttele.

Ettekirjutuste peamiseks põhjuseks on Reigo Reimandi sõnul olnud asjaolu, et kiirlaenude andjad ei ole täitnud rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadusest tulenevat kohustust kohaldada hoolsusmeetmeid ärisuhte loomisel või kui ärisuhet ei ole loodud, siis teenuse esmakordsel kasutamisel tuvastades kliendi isikusamasus kliendiga samas kohas viibides.

Kaebuste esitajad ei ole rahul, et seadus nõuab kliendiga kohtumist enne esmakordset laenuandmist. Leitakse ka, et see läheb isegi vastuollu osade põhiseaduse punktidega (§ 31, 32, 11, 10, 3) ja Euroopa Ühenduse asutamislepingu artikliga 43.

„Rahapesu andmebüroo ei nõustu seisukohaga, et rahapesu seadus on liialt üldsõnaline,” kommenteeris Reimand võimalust, et rahapesu seaduse sõnastus pole piisavalt täpne ning et seetõttu SMS-laenu pakkujad rahapesu andmebüroo ettekirjutused edasi kaevavad. Nimetatud seadus on piisavalt konkreetne ja vastab Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiivi „rahandussüsteemi rahapesu ja terrorismi rahastamise eesmärgil kasutamise vältimise kohta” poolt kehtestatud nõuetele, lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. July 2008, 12:58
Otsi:

Ava täpsem otsing