BÖRS: USA aktsiad teist päeva languses

13. august 2008, 19:33

Ühendriikide aktsiad on juba teist
päeva languses, kui Deere Co ning Macy`s kasumid olid investoritele
pettumuseks ning Merrill Lynch Co teatas, et subprime laenude kriisist
põhjustatud probleemid jätkuvad.

Suurim traktorite valmistaja Deere tegi kolme aasta suurima languse, kuna kõrged toormaterjali kulud ja majutusturu langus mõjusid halvasti kasumile. Ühendriikide suuruselt teine kaubamajade kett Macy´s langes teist päeva järjest, sest müügitulemused halvenesid kõrgemate kütusehindade ja töökohtade kaotuste tõttu. Bank of America viis finantsaktsiad 2% suurusesse langusse, kui analüütikud teatasid, et investorid alahindavad sektori kahjude ulatust, kirjutas Bloomberg

Standard Poor`s 500 indeks kaotas hommikul 0,7%, langedes 1281,15 punktile, kui esimene vähenemine jaemüügis viie kuu jooksul ning hüpoteekide avalduse arvu langus aitasid kaasa aktsiahindade langusele. DowJones langes 1% 11525,47 punktini ning Nasdaq libises alla 2427,33 punktini.

Analüütikute sõnul on eratarbijatel palju tarbimise mõjureid, sealhulgas töökohtade kaotused ja kõrge kütuse hind ning need vähendavad üldiselt tarbimiseks vajaliku raha hulka. Samuti mõjutasid aktsiate langust nafta hinna esimene tõus 4 päeva jooksul ning imporditud kaupade hinnatõus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. August 2008, 00:37
Otsi:

Ava täpsem otsing