Priisalm: suur osa rikastest on jõukaks saanud väljaspool palgatööd

26. august 2008, 18:16

Avaron Capitali tegevjuhi Kristel
Kivinurm-Piirsalme sõnul on suur osa rikastest just väljaspool oma
palgatööd.

Küsides Avaron Capitali tegevjuhilt Kristel Kivinurm-Piirsalmelt aripaev.ee päevaküsimust: “Kuidas saada rikkaks?“ leidis ta, et rikkaks saab läbi investeerimise.

Järgneb Kivinurm-Piirsalme vastus küsimusele:

Väga paljud inimesed ei tee oma eluea jooksul ise mitte midagi selleks, et kasvatada oma vara ning tagada enda majanduslik kindlustatus. Põhjusteks on enamasti vähene ettevõtlikkus, müütides ja eksiarvamustes kinni olemine või uskumus, et isikliku jõukuse tagamise kohustus on tööandjal. Tegelikkuses on suur osa rikastest inimestest jõukaks saanud just väljaspool palgatööd või omal vabal ajal ja teadlikul valikul. Majandusliku kindlustunde saamiseks on mitu võimalust – hakata ettevõtjaks, leida endale rikas elukaaslane, võita lotoga miljon või teha endale selgeks, kuidas juhtida oma finantse ja investeerida. Viimast saab teha nii palgatöö kui oma firma ehitamise kõrvalt vabal ajal ja sellega võib alustada igas vanuses.

Investeerimist võib defineerida erinevalt. Mulle sümpatiseerib enim mõtteviis, et investeerimine on proaktiivne raha kasutus, mille kaudu raha pannakse tegema raha ehk teisisõnu raha pannakse enda eest tööle. Siinkohal peab silmas pidama, et investeerimine erineb säästmisest.

Kui säästmine on passiivne raha kogumine, siis investeerimine keskendub raha teenimisele ehk tootlusele, võttes selleks säästmisest oluliselt kõrgemaid riske. Investeerimise eesmärgiks on võtta mõistlikke riske lootuses teenida head tootlust, et saavutada oma finantseesmärk. Säästmise ja investeerimise erinevus on ka see, et kui säästmisel paigutatakse raha pangadeposiiti, mille tagajärjel ei teki omandit, siis investeerimisel omandatakse ettevõtte aktsia, võlakiri, fondiosak või kinnisvaraobjekt. Seega investeerimise iseloomustamisel on kesksel kohal kolm märksõna: risk, tõusupotentsiaal ja omand.

Kui investeerida pidevalt, isegi väikeste summade kaupa, siis pikaajalise investeerimise tulemusena on võimalik saada rikkaks. Samas rikkus on suhteline ning olulisem oleks pigem jõukus. Jõukuse mõõtmiseks on liida kokku oma finantsinvesteeringutelt laekuv aastatulu ja jaga see oma aasta kuludega. Kui number on üle ühe, olete majanduslikult kindlustatud. Jõukus aga omakorda annab elus vabaduse olla vaba oma valikutes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2008, 18:56
Otsi:

Ava täpsem otsing