SEB: TR Majad ja Toomas Rüütmann jätsid võla maksmata

08. oktoober 2008, 18:51

TR Majad ja Toomas Rüütmanni
pankrotiprotsessid kaitsevad võlakirjainvestorite huve, kes laenasid TR Majadele
raha, kuid ei ole seda senimaani tagasi saanud, selgitab Toomas Rüütmanni
eraisiku pankrotti nõudnud SEB.

Panga teatel andsid võlakirjainvestorid Toomas Rüütmannile kuuluvale osaühingule TR Majad laenu ligi 160 miljonit krooni. Laenu pidi tagasi maksma OÜ TR Majad, mis kuulus täielikult Toomas Rüütmannile. Laenu tagasimaksmist käendas isiklikult Toomas Rüütmann. TR Majad ei ole laenu tagasi maksnud.

"Investorid palusid SEB-l esitada pankrotiavaldused Toomas Rüütmanni ja TR Majade vastu. Investorid pidasid seda enda huvide parimaks kaitsmiseks ning SEB-l ei ole põhjust arvata, et Toomas Rüütmanni arvamus investorite huvide kaitsmise kohta on õigem investorite arvamusest," vahendas panga seisukoha kommunikatsioonijuht Silver Vohu.

Pankrotimenetlus peab muuhulgas näitama, mis põhjustel jäi laen TR Majad poolt võlakirjainvestoritele tagasi maksmata. Sealhulgas, kas raha kadus TR Majadest ja tema tütarettevõtetest vaid majanduskeskkonna halvenemise tõttu või on olnud ka juhtimisvigu. Samuti peab pankrotihaldur kasutama kõiki seaduslikke võimalusi suurendamaks pankrotivara. SEB loodab, et TR Majad ning Toomas Rüütmann teevad endast oleneva, et abistada haldurit oma töös ning suurendada pankrotivara.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. March 2009, 13:17
Otsi:

Ava täpsem otsing