Kodu Grupp müüb äri- ja tootmiskrunte järelmaksuga

13. oktoober 2008, 12:40

Kodu Grupi tegevjuht Urmas Niine teatas
aripaev.ee-le, et ettevõte toob turule järelmaksuga äri- ja tootmiskrundid.

Alates sellest sügisest saavad ettevõtted järelmaksuga osta äri- ja tootmiskinnistuid Rae vallas asuvas Jüri Tehnopargis. Lepingu sõlmimisel pole vaja sissemaksu teha. Ostu-müügihinda saab hakata tasuma alles kahe aasta pärast.

Kodu Grupi andmetel pole Eesti äripindade turul midagi sellist varem pakutud. Firma tegevjuhi Urmas Niine sõnul tingis sellise teenusega turuletuleku pankade jäik laenupoliitika, mis ei võimalda maa ostmiseks laenu saada. Ehkki maa ostmine on ainult üks osa kogu uue tootmishoone rajamisest, võib kogu projekt juba eos maa ostu taha pidama jääda.

Niine kommenteeris: "Näeme täna turul mitmeid huvilisi, kellel on vajadus uute tootmis- või laopindade järele, kuid tehingud takerduvad tihti maa ostu finantseerimise probleemide tõttu. Turgu elavdaks finantseerimistingimuste pehmendamine, kuid pangad sellist sammu veel teha ei soovi. Seega pakume oma klientidele ise võimalust saada omale sobiv kinnistu nullsissemaksega. Kliendil on võimalik esimestel aastatel rahulikult tegeleda projekteerimise, ehitamise ja tootmise tehnoloogiaga, tasudes maa eest sel ajal ainult intressimakseid."

Kodu Grupi hinnangul lahtub järelmaksuperioodi ajal kindlasti ka globaalsest finantsolukorrast tingitud ebakindlus, mis praegu osal klientidel tehingu tegemise keeruliseks muudab.

"Oleme omalt poolt töötleva tööstuse ja ekspordi sektori kasvuks kõik tingimused loonud, nüüd ootame sama ka oma partneritelt ehituse ja projekteerimise alalt. Nii saaksima aidata kinnisvaraturul ja kogu majandusel madalseisust edasi liikuda," ütles Niine.

Jüri Tehnopargi kruntide hinnatase algab 900 kroonist ruutmeeter.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. October 2008, 08:20
Otsi:

Ava täpsem otsing