Et materjal kasutatud purgis ei rikneks, tuleb kaas õhukindlalt kinni teipida ning purk keerata tagurpidi. Nii ei alga kuivamine.
Suurte, paarikümneliitristel värvianumatel, millel terve kaas ära käib, tuleb see pärast kasutamist kinni taguda, õhukindlalt teipida ning anum tagurpidi asetada.
Kui värvipurki ei ole võimalik õhukindlalt sulgeda, võib sisu valada teise anumasse ümber. Üldiselt ei ole kodukasutuses olevad värvid sööbiva ega teiste materjalidega reageeriva toimega ning neid võib ükskõik millisesse kinnisesse anumasse ümber valada peale toidunõude. Vaid osa liime tasub ainult metallist nõusse panna.
Silikooni ning teiste vuugisegude tuubide sulgemiseks saab need kinni teipida või kruvi avasse keerata.
Värvide säilitamiseks on peamine tingimus sobiv temperatuur. Vesialusel värve ei tohi hoida rõdul või garaažis, kus temperatuur võib alla nulli langeda. Samuti ei tohi ruum olla liiga soe, siis hakkab värv kuivama. Samal põhjusel ei tasu värvipotte hoida ka põrandaküttega pinnal. Lahustil põhinevad värvid külma nii palju ei karda. Seega võib neid ka garaažis hoida, kus on vähemalt plusskraadid. Niiskus värve üldiselt ei mõjuta.
Enne kasutamist tuleb värv hoolikalt läbi segada. Segamata värvi koostis on ebaühtlane ning õlivärvidel jääb mati värvi pind seinal läikima, sest õli on pinnale tõusnud.
Ka pintslite eluiga saab korralikult puhastades pikendada. Et pintsel ära ei kuivaks, tuleb see vesialusel värvi puhul pesta veega ning lahustil põhineva värvi puhul lahustisse likku panna.
Kuivsegude, nagu tsement, peamine vaenlane on niiskus, mis põhjustab kivistumist. Kuna keldrites tuleb niiskus läbi põranda, ei tasu hoida segukotti betoonpõrandal ega keraamilistel plaatidel. Kivistumise pidurdamiseks tuleb alati midagi kotile alla panna - näiteks papitükk või lauajupid. Peale niiskuse mõjutab kuivsegusid ka temperatuur, mis ideaalis on umbes 10 kraadi. Pärast avamist tsemendikotti kinni teipima ei pea.