Maailma riikide valitsused ei ole eelarvest
piisavalt majandust stimuleerinud, mistõttu niigi süngeks prognoositud 2009.
aasta võib tulla veelgi süngem, ütles Rahvusvahelise Valuutafondi juht Dominique
Strauss-Kahn intervjuus BBC raadiole.
„Eriti teeb mulle muret see, et meie prognoos, mis on juba niigi sünge… võib tulla veelgi süngem, kui piisavalt ei rakendata fiskaalstiimuleid,“ ütles ta.
Nii pole välistatud, et IMFil tuleb oma jaanuaris avalikustatavat maailmamajanduse kasvuprognoosi veelgi kärpida.
IMF on kutsunud riikide valitsusMetsatulekahjui üles ergutama maailma majandust riiklike kulutuste suurendamise ja maksukärbete kaudu ca 2% ulatuses globaalsest SKPst, et korvata tarbijanõudluse vähenemist. See vastaks 1,2 triljonile dollarile.
Suurbritannia valitsus on käivitanud abipaketi, mis vastab 1%le SKPst. Hoolimata sellest, et Briti valitsuse võlakoorem on juba niigi „häirivalt kõrge“, on võlakoorma suurendamine majanduse ergutamiseks Strauss-Kahni sõnul kahest halvast parim.
Seotud lood

11% intressimäär ja kord kvartalis väljamakse: võlakirju saab märkida kuni 22. maini