Nõrk kroon tõi Rootsi turismibuumi

11. jaanuar 2009, 09:01

Rootsi krooni järsk nõrgenemine on õitsema
löönud turismi – suusakeskustes on suurim külastajate arvu kasv Venemaalt ja
Saksamaalt.

Börsil noteeritud Skistaril, millel on Rootsis ja Norras viis suurt suusakeskust, on Venemaalt tulnud turistide arv kasvanud 54%, Saksamaalt on 15% rohkem tulijaid. Kokku on külastatavus väljastpoolt Põhjala riike kasvanud 14%. Ka Baltimaadest on rohkem turiste, kirjutas nädalavahetusel Rootsi majandusleht Dagens Industri.

„Kui Åres ringi sõita, ei jää küll muljet, et tegemist on Rootsiga,“ ütles Skistari tegevjuht Mats Årjes.

Jukkasjärvi jäähotelli on väga populaarne Briti turistide hulgas.

Rootsi riigi toetusega turismi edendamise ettevõte Visit Sweden plaanib suure osa oma turismi edendamiseks eraldatud eelarvest – 170 miljonist Rootsi kroonist – kulutada Rootsi reklaamimiseks lähiümbruskonna riikides.

„Kehvematel aegadel jäetakse vähemaks pikamaareise. Seepärast suuname oma kampaania põhijõu Taani, Norrasse, Saksamaale, Hollandisse ja Venemaale,“ ütles Visit Sweden juht Thomas Brühl. „Meie konkurendid tõmbavad koomale, nii loodame oma turuosa kasvatada,“ lisas ta. Suur kasutamata potentsiaal võiks olla näiteks Lõuna-Saksamaa suurlinnades, kus inimesed on huvitatud aktiivsest puhkusest ja pööravad samas suurt tähelepanu valuutakurssidele.

2008. aastal kasvas välisturistide ööbimiste arv Rootsis 5%, mis on parimaid tulemusi. Brühl usub, et krooni nõrkus aitab sama taset hoida ka alanud aastal.

Samas Hiinast ja USAst tulijate arv on vähenenud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. January 2009, 21:53
Otsi:

Ava täpsem otsing