Raivo Hein: ei soovita täna noortel ettevõtjaks hakata

29. jaanuar 2009, 17:47

Endine CV Keskuse ja praegune
investeerimisfirma omanik Raivo Hein ei soovita praegu noortel alustada
ettevõtlusega, kuna halvad ajad seda ei soosi.

„Pigem minge palgatööle, hankige kogemusi, ja kui halvad ajad on möödas, jõuate ka siis oma firma teha,“ oli Heina soovitus. „Kui tunnete aga, et õige aeg on praegu, siis tehke seda, kui vähegi kahtlete, siis oodake.“

Hein rääkis täna Äripäeva Gaselli kongressil, et paljud noored tulevad tema investeerimisfirmast oma ideede elluviimiseks raha küsima, aga tihtipeale jäävad need vaid unistusteks.

Ta rääkis kriteeriumidest, mille järgi otsustatakse ühele noorele ettevõtlust alustavale inimesele raha anda. „Suudab vastata kahele küsimusele. Mis on see toode, mida ta müüb ja miks ostavad kliendid just temalt selle, mitte konkurentidelt?“ selgitas Hein.

Kui nendele on vastatud, siis järgmine kriteerium Heina sõnul, mille järgi otsustakse, on see, et raha taotleja peab ette näitama, mida ta teinud on. „Isegi kui sul ei ole mobiiltelefoni või arvutit, ikka suudad esimese sammu ära teha, et oma firmaga pihta hakata,“ rõhutas Hein. Millest aga tihtipeale noorel inimesel puudu jääb, on pealehakkamine, mida põhjendatakse sellega, et ei ole raha ega sidemeid.

Küsimuse peale, mida Hein CV Keskuse müügist saadud rahaga tegi, ütles mees, et on osaliselt investeerinud enda hobidesse, milleks on kosmoseteadus. „Olen hingelt konservatiiv ja ei ole tormanud raha lahke käega investeerima. Paarkümmend protsenti on kinnisvaras, kolmkümmend ettevõtluses, ülejäänud sularahas, aktsiates, deposiidis,“ rääkis Hein.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. February 2009, 14:54
Otsi:

Ava täpsem otsing