Jaanus Laugus • 16 veebruar 2009

Nõuanded kinnisvaramüüjale: müügihind olgu turust ees

Toon välja printsiibid, millele kinnisvara müüjad võiksid praegu keskenduda.

Müüjal peab olema selge motivatsioon kiireks müügitehinguks. Maakleritel pole mõtet teenindada praegu kliente, kes lihtsalt katsetavad müüki, pakkudeks välja oma nägemuse müügihinnast, väites, et tehinguni jõudmisega on aega. Langeval turul, finantskriisi tingimustes võib iga tehinguga viivitatud päev tähendada odavamat hinda.

Müügihind peab olema turust ees. Soovitame klientidel jälgida kinnisvaraportaalides sama piirkonna ja sarnaste objektide pakkumisi. Müüki võttes tuleb esimese asjana kohe kokku leppida likviidsust tagav müügihind, mis peaks olema parem teistest portaalis rippuvatest pakkumistest.

Kuna langeval turul on iga müügipäev olulise tähtsusega, siis maaklerid on pidevas kontaktis müüjatega ning kõik pakkumised edastatakse ülima operatiivsusega. Ühtlasi ootavad maaklerid klientidelt kiiret otsustusvõimet ja paindlikkust kauplemise ajaks.

Müüjatele, kellel praegu pole otsest vajadust müüa, soovitaksime kinnisvaratehingute tegemisega oodata. Praegu pole õige aeg katsetusteks.

Erandiks on olukord, kui märkate unistuste pakkumist kinnisvaraportaalis ja seda ülimalt soodsal hinnatasemel.

Oma kinnisvaraunistuse realiseerimiseks peaksite müüma olemasoleva vara ning võib juhtuda, et tasub katsetada müüki soodsa hinnaga ja kiiresti. See võimaldab osta uue kinnisvara sama soodsatel tingimustel.

Hetkel kuum