Raivo Hein rajab Saaremaale moodsa observatooriumi

23. veebruar 2009, 13:52

Kosmosehuviline internetiärimees Raivo Hein
rajab augustiks Saaremaal Mustjala vallas asuva maakodu kõrvale Eesti
kaasaegseima observatooriumi.

Heina sõnul on Saaremaa taeval tema igapäevakodu, Tallinna lähistel asuva Laagri taeva ees suureks eeliseks selgus, kirjutab Oma Saar. Võid olla suurest linnast kilomeetrite kaugusel, aga ikkagi hakkavad linnakuma ja lähedal sõeluvate autode tuled tähistaeva uurimist segama, põhjendas hobi korras tähistaevast pildistav Hein juba teise isikliku observatooriumi ehitamist.

Suurem osa observatooriumist on valmis, vaja on teha vaid viimistlus ja asetada oma kohale neljameetrise läbimõõduga Ameerikast tellitav kuppel, mis kaitseb tehnikat ja vaatlejat välismõjude eest ning hoiab ära liigse mujalt tuleva valguse.

Saaremaa observatoorium hakkab Heina sõnul tööle kaugjuhtimise teel läbi interneti – seega saab tulevikus taevast vaadelda ja pildistada edukalt ka näiteks Tallinnast, kus arvutiekraanilt näeb sedasama, mida näeks teleskoobist sisse vaadates.

Endine CV Keskuse ja praegune investeerimisfirma omanik Raivo Hein on end kirja pannud ka erakosmoselennule, ent selle aeg pole veel täpselt teada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. February 2009, 15:31
Otsi:

Ava täpsem otsing