Kalev: ülevõtmispakkumine on täna ennatlik spekulatsioon

25. veebruar 2009, 16:37

ASi Kalev õigusteeninduse juht Allan Viirma
ütles, et börsilt lahkumise tingimused selguvad taotluse menetluse käigus ja
igasugused arutelud võimaliku ülevõtmispakkumise kohta on täna ennatlikud
spekulatsioonid.

"Igasugused arutelud võimaliku ülevõtmispakkumise kohta on täna veel ennatlikud spekulatsioonid," kommenteeris Viirma, kas ja kuidas on plaanis börsilt lahkuda, sealhulgas teha väikeaktsionäridele ülevõtmispakkumine.

Ülevõtmispakkumise läbiviimise tingimused on seaduse ja börsi reglemendiga täpselt fikseeritud (sh tingimuste kooskõlastamine finantsinspektsiooniga jmt) ning neid tingimusi peavad järgima kõik emitendid, lisas ta.

Viirma kirjutas meilis, et AS Kalev on esitanud Nasdaq OMX Tallinna börsile taotluse noteerimise lõpetamiseks ja et otsuse selle taotluse rahuldamiseks või tagasilükkamiseks teeb Tallinna Börs. "Taotluse menetluse käigus saavad selgeks ka noteerimise lõpetamise tingimused," märkis Viirma.

Kõik otsused, mis puudutavad Kalevi aktsionäre, kaasa arvatud võimalikud ülevõtmispakkumised, saab ettevõte Viirma sõnul avaldada börsi infosüsteemis ja kindlasti ka seda tehakse, kui otsused langetatakse.

Kui Tallinna börs ei rahulda Kalevi esitatud noteerimise lõpetamise taotlust, siis me kindlasti esmalt tutvume taotluse rahuldamata jätmise põhjendustega ning seejärel hindame neid põhjendusi Kalevi seisukohalt, märkis Viirma. "Põhimõtteliselt on vastus lihtne – kui taotlust ei rahuldata, ning selleks on arvestatavad ja seaduslikud põhjused, siis jätkub Kalevi aktsiate noteerimine Tallinna Börsil," kinnitas ta.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. February 2009, 14:10
Otsi:

Ava täpsem otsing