Kalevi ülevõtmispakkumise korraldamise nõue selgub hiljem

25. veebruar 2009, 17:37

NASDAQ OMX tegevdirektor Kalle Viks ei
saanud kommenteerida, kas ülevõtmispakkumise korraldamine võib saada üheks
Kalevi börsilt lahkumise tingimuseks, kuna otsust hakkab menetlema alles
vastav komisjon.

"Kas ülevõtmispakkumise korraldamine võib saada üheks noteerimise lõpetamise tingimuseks Kalevi puhul on menetluse algfaasis kommenteerida üliraske ja see sisaldaks vaid minu isiklikku arvamust," ütles Viks. "Seepärast soovitan eelkõige siiski ära oodata komisjoni lõpliku otsuse."

Kalevi taotlust noteerimise lõpetamise kohta arutab Viksi sõnul NASDAQ OMX Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon oma järgmisel korralisel koosolekul juba järgmisel nädalal, kuid seisukoha kujundamiseks ning otsuse tegemiseks on komisjonil aega kolm kuud.

Komisjon seisab otsust langetades muuhulgas ka jaeinvestorite huvide eest, kinnitas Viks. Hetkel kuulub väikeinvestoritele küll alla 10 protsendi AS-i Kalev aktsiatest, kuid aktsionäride ring on Viksi sõnul killustunud, koosnedes enam kui 1000 investorist. "Reeglina on ettevõtetel börsilt lahkudes aga olnud oluliselt vähem aktsionäre kui tuhat," märkis ta.

"Noteerimise lõpetamise otsuse tegemist soodustava argumendina on komisjon alati hinnanud ettevõtte või tema suuromaniku jõupingutusi väikeinvestorite osakaalu vähendamiseks, küllap ka seekord," uskus Viks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. February 2009, 18:32
Otsi:

Ava täpsem otsing