Taliga: töötukassa reservid ei lõpe sel aastal

27. märts 2009, 08:15

Ametiühingute keskliidu esimehe Harri
Taliga hinnangul ei vasta tõele peaminister Andrus Ansipi väide, et
töötukassa reservid on suure tõenäosusega aasta lõpuks otsas.

"Esiteks, peaminister eksib või valetab, kui ta ütleb, et töötukassa reservid oleks aasta lõpuks otsas. Töötukassal oli aasta algul kolm miljardit krooni reserve ning täna on seis selline, et iga kuu on väljamaksed veidi rohkem kui 200 miljonit. Nii et paremagi arvestuse juures ei saa kindlasti reservid aasta lõpuks otsa," rääkis Taliga ETV hommikuprogrammis.

Taliga lisas, et ka praegu laekuvad töötukassasse maksed töölkäivate inimeste palkadelt. "Tõsi küll, jooksvalt on kassa kulud suuremad kui tulud, aga tööpuuduse tõusu hetkel on see paratamatu," sõnas ta. Taliga kinnitusel pole töötukassaga midagi katastroofilist lahti. "Ja reservidega ammugi mitte," lisas ta.

Peaminister Andrus Ansip teatas eile valitsuse pressikonverentsil, et uues töölepingu seaduses sätestatud töötuhüvitiste jõustumine tuleb edasi lükata, vastasel juhul on töötukassa aasta lõpuks rahast tühi.

Taliga sõnul on aga ka teisi alternatiive. Esiteks võiks tema hinnangul lükata edasi kogu töölepingu jõustumise, teiseks võiks siiski jõustada seaduse kokkulepitud kogumahus või kolmandaks, kui uues töölepingu seaduses vähendatakse töötute hüvesid, tuleks ka tööandjaid võrdselt kohelda ehk sel juhul ei tohiks jõustud lihtsam koondamise kord.

Taliga märkis, et töölepingu seaduse osas võiks praegu aja maha võtta ning asuda kirjutama uut seadust.

Tema sõnul on uue töölepingu seadusega seoses on tulnud välja terve rida probleeme. "Paljudest sätetest saadakse väga erinevalt aru ja selge on see, et tänasel päeval see tekst suunab tööandjaid ja töötajaid vaidlema ning kohtusse," rääkis Taliga. "Aga see ei tohiks ju olla selle seaduse mõte ja eesmärk, mida rakendatakse iga päev sadade tuhandete inimeste suhtes."

Taliga hinnangul vajaks seadus kindlasti ümbertegemist. "Algusest peale oli selge, et sellel seadusel on omad kulud, aga ametiühingute keskliidu sõnum oli selge, et oleme nõus muudatustega, kui arvestatakse ka töötajate huve," tuletas ta meelde.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. April 2009, 07:50
Otsi:

Ava täpsem otsing