Ehk uus seadus jõustuks Nestori sõnul küll, aga tööandjad jätkaksid tänastes suurustes koondamishüvituste maksmist ise, ilma töötukassa abita, ja töötajate poolele jääksid ka hüvised samasuguses suuruses, nagu nad täna on. Nestor aga leiab, et see on halb variant.
Mõistlikum oleks tema hinnangul siis juba lubada tööandjatel ja töötajatel sisuline omavaheline kompromiss kinni maksta läbi kindlustuse ja ta ei näe, miks peaks seda takistama. „Meie sõbrad on võtnud väga jäiga positsiooni. Kui nad sellele jäävad, siis ainuke võimalus ongi, et see osa töölepinguseadusest ei jõustu nii pea, lükkub edasi 2011. aastani," rääkis Nestor.
Nestori sõnul on valitsusliidu partnerite poolt selge liialdus oodata, et uues töölepinguseaduses tööandjate võimalused paranevad kokkulepitud mahus ja töötajate võimalused mitte, seisis pressiteates. „Seda ei juhtu,“ oli Nestor kindel.
Sotsiaaldemokraadid on kohtunud tööandjate ja ametiühingute esindajatega ja näevad võimalust ka kompromissiks, mis tähendaks aga kehtiva lubatud maksemäära tõusu. Kahjuks ei ole selle mõttega nõus teised koalitsioonipartnerid.
„Kompromiss tähendaks mõningasi järeleandmisi nii tööandjate kui töötajate poolelt, milleks mõistlikkuse piires on mõlemad ka valmis. Seadusega sätestatud maksimaalse maksemäära viimine 4%-ni võimaldaks uuel seadusel jõustada mõistlikul moel,“ kommenteeris Nestor.
„Sissemakseid kassasse teevad ju tööandjad ja töötajad ise,“ ütles ta. “Kui tööandjad ja töötajad on nõus uue seaduse jõustumise nimel ka suuremaid kulutusi kandma, siis miks peaks poliitikud seda takistama?“
Sotsiaaldemokraadid on korduvalt juhtinud tähelepanu sellele, et uue töölepinguseadusega rakenduv paindliku turvalisuse mudel maksab rohkem, kui täna kehtivad töötukindlustuse põhimõtted. „Kahjuks pole läbirääkimised töötuskindlustuse jätkusuutlikkuse huvides andnud tulemust,“ ütles Nestor.
Töölepinguseadust puudutavad koolitused ja seminarid käivad Nestori sõnul rohkem seaduse sisu kohta ja seega ei ole need asjata tehtud.