Nestor: maksude tõstmine pigem 2010. aasta teema

10. mai 2009, 21:18

Sotsiaaldemokraat Eiki Nestor tõdes, et
maksude tõstmine on pigem 2010. aasta riigieelarve küsimus.

Ta põhjendas, et kui nüüd leitakse juurde tulusid riigile kuuluva vara müügist, siis teist korda ehk järgmisel aastal juba müüdud objekti enam müüki panna ei saa ja tuleb leida teisi võimalusi riigieelarve tulude suurendamiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera". "Eks järgmise aasta kontekstis on maksude debatt isegi olulisema tähendusega kui sellel aastal," märkis Nestor.

Tema sõnul võib juba homsel valitsuskabineti arutelul selguda, millised on praegu mittemaksuliste tulude suurendamise võimalused.

Rääkides valitsusliidus vaidlusi tekitanud justiitsministri eelnõust, mis annaks võimaluse ühepoolselt vähendada avaliku sektori töötajate palka, ütles Nestor, et asutuste juhid on ka senini käitunud vastutustundikult ja leidnud palgafondi kokkuhoiuks lahendusi. "Eesmärk, mille nimel vaeva näha, sellest saavad kõik ühtemoodi aru. Väga loodan, et partnerid saavad aru, et seaduse tegemise teel ei ole see väga praktiline," lausus ta.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) peasekretäri sõnul annab eelnõu koalitsioonile võimaluse avaliku sektori palkade kärpimist edasi arutada. "Meie seisukoht on see, et inimene, kellel on miinimumpalk, nendelt vähendada ei saa. Kes saavad vähem palka, neile tuleks see kärpe aste teha väiksem kui nendel, kes saavad väga kõrget palka. Seda kõike valitsuskabinet veel arutab," rääkis IRLi peasekretär Margus Tsahkna. Tema sõnul võiks koalitsioon kärpekava osas kokkuleppele jõuda algaval nädalal.

Reformierakonna peasekretär Kristen Michal ütles, et kõik kolm partnerit ostsivad eelarve kärpimiseks parimat võimalust. "Ega sel hetkel löövad välja ilmavaatelised erinevused. Reformierakond ei taha makse tõsta. Reformierakond pigem kärbiks kulusid ja sotsid näevad lahendust maksude tõstmises. See on põhjus, miks me natuke vaidleme," ütles ta.

Valitsus soovib anda kärpekava riigikogule üle 21. mail.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. May 2009, 21:19
Otsi:

Ava täpsem otsing