Ansip: Padari eurokampaania kui ränk viga

21. mai 2009, 13:52

Rahandusministri Ivari Padari soov teha
paralleelselt ka kampaaniat Euroopa Parlamendi valimisteks võis olla ränk viga,
ütles peaminister Andrus Ansip.

Kas ülemäärane innustumine erakonna Euroopa Parlamendi valimiste kampaaniast ikka tasus ennast ära, küsis Ansip tänases avalduses.

"Kas riigi rahanduse eest vastutava ministri koha ühitamine partei esinumbri kampaaniategevusega ja ministeeriumi unarussejätmine ikka oli õige otsus, mida Eesti rahvas majanduskriisis üle kõige hindab? Või oli see ränk viga? Kas rahva hirmutamine tulumaksu tõstmisega 5-9% või astmelise tulumaksuga ikka oli kõige vastutustundlikum käitumine niigi raskel ajal? Kas otsus eelistada tulevaste töötute sotsiaalseid garantiisid tulevaste emade või praeguste pensionäride ja ettevõtjate toimetulekule oleks olnud Eesti pikaajalistes huvides," esitas peaminister sotside aadressil veelgi küsimusi.

"Mitte kellelgi pole mitte kunagi õigus seada erakondlikke eelistusi riigi huvidest ettepoole. Mitte keegi ei tohiks kasutada valitsuses olemist tribüünina valimiskampaaniaks," lisas Ansip.

Samas tänas ta sotsiaaldemokraate kogu selle kahe aasta jooksul kantud vastutuskoorma jagamise eest. "Samas usun, et Sotsiaaldemokraatliku Erakonna lihtliikmetel on põhjust oma juhtkonnalt ja sotside juhtkonnal iseendilt küsida – miks nii läks," märkis Ansip. "Kahju, et tänaseks on sotsiaaldemokraatide jaks otsa saanud, ramm lõppenud ja taluvuse piir kätte jõudnud. Aga praegu ei saa mõelda mitu häält üks või teine erakond saab eelseisvatel valimistel. Täna tuleb mõelda, mis saab Eesti riigist homme ja aastate pärast," lisas ta.

Peaministri sõnul vajab riik teovõimelist valitsust, paraku on Reformierakonna ja IRLi koostöö Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga ummikusse jooksnud. "Me ei saa siin pidama jääda ja pole ka aega rohkem oodata," sõnas Ansip. Täna esitas peaminister presidendile avaldused vabastada ametist rahandusminister Ivari Padar, siseminister Jüri Pihl ja portfellita rahvastikuminister Urve Palo.

"Tuginedes Reformierakonna ja IRLi ühistele, pea nädala väldanud konsultatsioonidele, kutsun Eestimaa Rahvaliitu ametlikele läbirääkimistele toimiva enamusvalitsuse moodustamiseks, mis keskenduks Eesti riigi tänastele võtmeküsimustele: riigi majandus- ja rahanduskeskonna parandamisele, sh euro kasutuselevõtule Eestis, majanduskriisi mõjude leevendamisele ning pikaajaliste eelduste loomisele regionaalselt ja sotsiaalselt tasakaalustatud arengu jätkumiseks," seisab Ansipi tänases avalduses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2009, 14:29
Otsi:

Ava täpsem otsing