Rahvaliit ja sotsid nõustusid keskparteiga kriisiliidu läbirääkimisi pidama

23. mai 2009, 11:36

Rahvaliit ja sotsiaaldemokraadid lubasid
Keskerakonnale, et osalevad Keskerakonna kokkukutsutud kriisikoalitsiooni
moodustamise kõnelustel.

"Esitasime kõigile Riigikogus esindatud erakondadele ettepaneku laiapõhjalise kriisikoalitsiooni moodustamiseks, eesmärgiga kaasata kõik Eesti poliitilised jõud praegusele majanduskriisile ning eeskätt kiirelt kasvavale tööpuudusele lahenduse leidmiseks. Sellele üleskutsele on positiivselt vastanud sotsiaaldemokraadid ja Rahvaliit," ütles Savisaar.

Keskerakond pöördus sel nädalal parlamendierakondade juhtide poole ettepanekuga läbirääkimiste alustamiseks Rahvusliku Ühtsuse Valitsuse moodustamiseks, kuhu kuuluksid kõik parlamendierakonnad. Partei ettepaneku järgi peaks koalitsiooniläbirääkimistel eeldama, et uue valitsuse peaminister ja rahandusminister on apoliitilised eksperdid, kes tulevad väljapoolt erakondi.

Keskerakond teeb erakondadele ettepaneku siduda valitsuse mandaat selgete tulemusnäitajatega – valitsus lahkub ametist, kui majandus on taas pööratud tõusule ning tööpuudus Eestis on selgelt vähenemas.

Rahvaliidu erakorraline volikogu, kus partei otsustab, kas alustada Reformierakonna ja IRL-iga koalitsioonikõnelusi, tuleb kokku esmaspäeval kell 16 Tallink Spa Conference Hotellis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. May 2009, 19:06
Otsi:

Ava täpsem otsing