6,1 miljardi kärpe-eelarve läks riigikokku

27. mai 2009, 13:29

Riigikogu rahanduskomisjon otsustas oma
erakorralisel istungil saata 3. juunil esimesele lugemisele 2009. aasta
negatiivse lisaeelarve seaduse eelnõu, mille maht kokku on 6,175 miljardit
krooni.

See hõlmab varasemat kokkulepet eelarvepositsiooni parandamiseks 2,6 miljardi krooni ulatuses ja uut lisanduvat kokkulepet 3,4 miljardi krooni ulatuses.

Riigikogu rahanduskomisjon otsustas oma erakorralisel istungil 3. juunil saata esimesele lugemisele 2009. aasta teise lisaeelarve seaduse eelnõu ja 2009. aasta teise lisaeelarve seadusega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu.

Komisjoni ettepanek on mõlema eelnõu esimene lugemine lõpetada. Muudatusettepanekuid eelnõule ootab rahanduskomisjon vastavalt 3. ja 8. juuniks.

„Eelnõud peavad jõustuma 1. juulil, nii et nendega on väga kiire. Majanduse ning eelarve olukorra keerukus on sedavõrd ilmne, et loodame erakondade konstruktiivsele hoiakule. Rahanduskomisjonis oli seda täna ka selgelt tunda,“ ütles rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi.

Ligi kinnitusel tuleb Maastrichti 3% defitsiidi kriteeriumi raames püsimiseks nimetatud eelnõude menetlemise käigus vähendada eelarve kulusid või suurendada tulusid veel 2,6 - 3 miljardi krooni ulatuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2009, 14:40
Otsi:

Ava täpsem otsing