Swedbank: riskitundlik investor ärgu Silvanot vaadaku

27. mai 2009, 17:54

Silvano lähikuudel kiiret tõusu ei tee,
lisaks võib aasta lõpul oodata veel kehvemaid tulemusi, samas ettevõttel on
ka tugevaid külgi.

Silvano FG esimese kvartali käive vähenes aastatagusega võrreldes 33 protsenti, 288,2 mln kroonile, teatas ettevõte täna. Kui aasta tagasi teenis ettevõte esimeses kvartalis 26,6 mln kroonise puhaskasumi, siis seekord tuli 34,5 mln kroonine kahjum.

„Geograafiliselt võttes jäid Valgevene tulemused suhteliselt stabiilseks, aga Venemaa turg tegi läbi tohutu kukkumise nominaalnäitajates. Klientide poodides olid talvel liigsed kaubavarud ja seepärast ostsid nad Silvanolt tunduvalt vähem I kvartalis. See efekt ei ole nii nähtav aasta lõpuks, kuid vaevalt, et II kvartalis ka olulist paranemist toimub,“ rääkis Swedbank Marketsi analüütik Pavel Lupandin.

Ettevõtte võimalik parim tulemus sõltub praegu jaemüüjate võimest kohandada oma laevarusid normaalsele tasemele. Swedbank prognoosib, et see võib juhtuda teisel poolaastal.

Võttes arvesse valuuta devalveerimist, on jaemüügi käive olnud küllaltki hea. Poodides langes käive sel ajal umbes 25%.

Silvano klientide liigsed laovarud pole ainus mure, ütles Lupandin. Valuuta kaotused on mõjukad. „Silvano tegeleb aktiivselt ebaefektiivsete poodide sulgemisega ja "Oblicie” poodide ümberviimisega “Milavitsa” kaubamärgi alla ehk teiste sõnadega tehakse tugevaid jõupingutusi turunduses, et jaemüük hakkaks paremini minema ning selleks kasutatakse ära tuntud kaubamärki,“ lisas analüütik.

Analüütik märkis veel, et Silvano tugevuseks võib pidada pikaajaliste laenude puudumist ning lisaks on ettevõte suutnud ühekordseid kulutusi välja jättes säilitada põhitegevuse kasumlikkust. Samuti on ettevõttel tugev kaubamärk Venemaal. Hulgimüük võib taastuda, kui kliendid kohandavad oma laovarud.

Põhiliseks riskiks Silvanole on Venemaa üldine majanduskeskkond, millel puudub praegu kasvumootor. Samuti on valuutariskid on väga kõrged.

Järgmistel kuudel aktsia hind ei tõuse, aga tõenäoliselt muutub aktsia paremaks järgmisel poolaastal. Silvano tulemused viitavad, et aasta lõpp võib veel nõrgem tulla, kui Swedbank seda ootas. Hinnasiht ja ostusoovitus on veel läbivaatamisel. Riskitundlikel investoritel tasub tõusu otsida teiste aktsiate juurest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. July 2009, 15:53
Otsi:

Ava täpsem otsing