Ansip kaitses Olympicu majandushuve Ukrainas

05. juuni 2009, 15:06

Kasiinokeelu ajal ajas Olympic
Entertainment Groupi asju Ukrainas nii Eesti saatkond
Kiievis, välisminister Urmas Paet kui ka peaminister Andrus Ansip.

Olympic Casino pöördus saatkonna poole Kiievis abipalvega Ukraina võimudega suhtlemisel Ukrainas hiljuti vastu võetud mängurlust piiravate seadusaktide valguses, teatas Äripäevale välisministeerium.

Ministeeriumi andmetel on nad koos saatkonnaga Kiievis Ukraina ametivõimudega suheldes rakendanud kõiki Eesti kasutuses olevaid võimalusi. Samuti suhtlesid selles küsimuses oma Ukraina kolleegidega nii Urmas Paet kui ka peaminister Andrus Ansip.

Konkreetsel juhul olid ja on mängus Eesti firma Olympic Entertainment Groupi huvid Ukrainas ja sellega seoses suhtles ja suhtleb välisministeerium – eriti Eesti saatkond Kiievis – Ukraina võimudega, lähtudes Eesti-Ukraina investeeringute kaitse lepingus sätestatust. Välisministeerium leidis nimelt, et seda lepingut on kasiinokeeluga rikutud.

"Üks Eesti välispoliitika ülesannetest on Eesti ettevõtjate tegevuse toetamine välismaal. Eesti välisministeeriumi olulisi tegevussuundi on majandusdiplomaatia ja Eesti ettevõtjatele võimalikult avarate tegevus- ja konkurentsitingimuste loomine. Eesti esindused jälgivad ning on tavapäraselt kontaktis asukohariikides tegutsevate Eesti ettevõtjatega ja investoritega," kommenteeris välisminister Urmas Paet.

Ühtlasi kutsus välisministeerium Eesti ettevõtjaid üles olema tihedamalt kontaktis nii ministeeriumi kui saatkondadega asukohariikides, et jagada infot igapäevaselt ja ka võimalike probleemide puhul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. July 2009, 20:37
Otsi:

Ava täpsem otsing