Ansip: Läti lati devalveerimine on ebatõenäoline

08. juuni 2009, 16:59

On ebatõenäoline, et Läti oma rahvusvaluuta
devalveerib, kuna taoline liigutus valmistaks "rohkem komplikatsioone ja
probleeme" Lätile, kui teeb seda eelarve kärpimine, ütles peaminister
Andrus Ansip Bloombergile.

Ansip kohtus täna Rootsi peaministri Fredrik Reinfeldtiga, kellega arutati valdavalt Euroopa Liidu ja majandusteemadel. Ansip nentis, et Eesti on eelnevate aastate jooksul suutnud koguda märkimisväärsed reservid, mis küündisid 10%ni SKPst, ühtlasi maksis Eesti tagasi riigivõlga, seisis pressiteates.

"Võrreldes teiste riikidega oli Eesti kriisiks hästi ette valmistanud," rõhutas ta. Ansip märkis, et Eesti eesmärk on jätkata konservatiivse eelarvepoliitikaga. "Oleme seadnud eesmärgiks hoida eelarve defitsiiti mitte üle kolme protsendi SKPst," sõnas peaminister.

Rootsi peaministriga arutati ka Euroopa Liidu ülemkogu, mis toimub 18.-19. juunil, ning Lissaboni lepingu rakendamisega seonduvat. Ühtlasi olid kõne all äsja toimunud Euroopa Parlamendi valimised.

Rootsi on Euroopa Liidu eesistuja käesoleva aasta teises pooles ning peaministri ühepäevase töövisiidi kohtumistel käsitletaksegi valdavalt Rootsi eesistumisperioodi prioriteete.

Visiidi käigus pidi peaminister kohtuma veel riigipanga juhi Stefan Ingvesiga ning osalema ümarlauas Stockholmi Kaubanduskojas, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo oma eelteates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. June 2009, 18:47
Otsi:

Ava täpsem otsing