Kohus kinnitas arvult teise saneerimiskava Eestis

30. juuni 2009, 21:36

Kohus kinnitas advokaadibüroo Sorainen ning
juhtimiskonsultatsiooniettevõtte Business Advisor nõustamisel ettevalmistatud
teehoiutöid teostava OÜ MKV saneerimiskava, mis on teadaolevalt teine kohtu
poolt kinnitatud saneerimiskava Eestis.

Advokaadibüroo Sorainen saneerimisüksuse juhi ja partneri Karin Madissoni teatel on üllatavalt paljud ettevõtjad näinud enda jaoks 2008. aasta detsembri lõpus jõustunud saneerimisseaduses lahendust – esitatud on üle 40 avalduse ning käimas on umbes 20 saneerimismenetlust, kuid saneerimiskava kinnitamiseni kohtu poolt on jõudnud üksikud.

Advokaadibüroo Sorainen advokaadi ja saneerimisnõustaja Risto Aguri sõnul on MKV suutnud saneerimisabinõude väljatöötamise ja rakendamise käigus ning saneerimismenetluse toel oma majanduslikku olukorda ja maksevõimet märkimisväärselt parandada.

„Saneerimiskava näeb ette konkreetseid lahendusi probleemidele, mis viisid ettevõtja makseraskustesse. Asjaolu, et võlausaldajad võtsid saneerimiskava vastu, näitab nende usku MKV jätkusuutlikkusse,“ selgitas ta. „MKV saneerimise käigus säilivad kümned töökohad ja riigil tekib täiendav maksutulu ühingu tegevuse jätkamise kaudu. Võlausaldajad saavad oma nõuded rahuldatud tunduvalt suuremas ulatuses, kui see oleks võimalik ühingu tegevuse lõpetamise korral.“

MKV saneerimiskava täitmise ja majandusliku seisundi üle teostavad järelevalvet saneerimisnõustajad Risto Agur advokaadibüroost Sorainen ja Aarne Saareväli ettevõttest Business Advisor kuni saneerimismenetluse lõpuni.

„Selge on see, et mõned ärid on tänapäeva majandusseisus jätkusuutlikumad kui teised. Tundub, et mitmes saneerimisasjas võib olla leidnud aset ka saneerimismenetluse kuritarvitusi perspektiivitute ühingute suhtes ning võlausaldajate õiguste rikkumisi. Kuid on alust loota, et täiendava kohtupraktika tekkimisel ning saneerimisseaduse muudatuste rakendamisel saavad need küsimused lahendatud. Saneerimisseaduses on veel väga palju lahendamata küsimusi ning mitmetitõlgendatavusi, seetõttu oleme saneerimisseaduse täiendamiseks saatnud justiitsministeeriumile ka omapoolsed muudatusettepanekud,“ sõnas Madisson.

Advokaadibüroo Sorainen Tallinna saneerimisüksus koosneb 10 liikmest, kes nõustavad võlgnikke ja võlausaldajaid kõikides kohtuvälistes ja kohtumenetluse raames tõusetuvates õigusküsimustes. Saneerimisnõustamise töörühm komplekteeritakse vastavalt saneeritava ühingu spetsiifikast ja vajadustest. Samuti on loodud regionaalne saneerimisüksus, mis tegeleb mitmete Baltikumis tegutsevate ühingute ümberstruktureerimiste ja saneerimistega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. June 2009, 21:36
Otsi:

Ava täpsem otsing