Siseministeerium: sisejulgeolek vajab lisaraha

30. juuli 2009, 20:21

Siseministeerium eesotsas Marko
Pomerantsiga küsib järgmiseks aastaks 201 miljonit krooni lisaraha, et
sisejulgeoleku ees olevate kohustustega hakkama saada.

Marko Pomerantsi juhitud siseministeeriumi sisejulgeoleku valdkonna 2010. aasta eelarve taotluse kogusumma on 3,772 miljardit krooni, teatas ministeerium Äripäevale. Rahandusministri poolt piiriks seatud summa on 3,735 miljardit krooni.

Riigitulude osas on siseministeeriumi 2010. aasta eelarve kehtivast eelarvest 280,4 miljoni võrra väiksem. Kui võrrelda rahandusministeeriumi poolt etteantud 2010. aasta eelarve piirsummat selleks aastaks kehtestatud esialgse eelarvega, on vähenemine riigituludest 788,4 miljonit krooni ehk 18,9%, teatas siseministeerium.

“Eelarve vähendamine mõjutab paratamatult sisejulgeolekuteenuse kättesaadavust ja kvaliteeti. See tähendab, et pikeneb väljakutsetele reageerimise aeg, väheneb sõidukite läbisõit ning teenuse pidev ja ühtlane kvaliteet ei ole kõikjal järjepidevalt tagatav,” nenditi siseministeeriumist. Samuti on oodata, et ennetustöö kulude vähendamine toob kaasa sisejulgeoleku ohtude kasvu ning tagajärgedega tegelemine nõuab kokkuvõttes suuremaid kulusid kui ennetustegevus, hoiatas ministeerium.

Et tulla kärbitud eelarvetingimustes toime kõikide vajalike ülesannete täitmisega pidas siseministeerium vajalikuks esitada rahandusminister Jürgen Ligile lisataotluse kogumahus 201,1 miljonit. “See on ühtlasi vajalik selleks, et tagada erinevate rahvusvaheliste kohustuste täitmine nagu erinevate infosüsteemide arendamine ja kasutuselevõtmine, digitaalse isikutunnistuse kasutuselevõtmine, sertifitseerimisteenuse pakkuja riikliku võimekuse loomine, kiirusemõõteseadmete soetamine, laevade tegevusvõimekuse säilitamine, lennukite remont ja uue helikopteri vastuvõtmine,” põhjendati siseministeeriumist.

Üksikasjalikumaid selgitusi järgmise aasta eelarve teemal ollakse valmis andma siis, kui eelarvejaotus on täpsemalt paigas ning probleemid ja võimalikud lahendused haldusala asutuste ja valdkondade lõikes põhjalikult läbi arutatud ning otsused tehtud. Samuti märkis siseministeerium, et analüüsib ka täiendavaid vajadusi eelarve menetlusest tulenevate õigusaktide muutmiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. July 2009, 21:11
Otsi:

Ava täpsem otsing