Tartu linn kaasab lennureiside teavituskampaaniasse ärimehi

04. august 2009, 16:04

Tartu linnavalitsus ärgitab Lõuna-Eesti
ettevõtjaid ja kohalikke omavalitsusi kodanikualgatuse korras teavitama oma
partnereid avanenud võimalusest kasutada Tartusse või Tartust reisimiseks
regulaarlennuühendust.

Tartu linnavalitsus saatis eile ettevõtluse osakonna ettevõtjate meililistis olevale 2200 ettevõtjale palvekirja edastada kõikidele oma olulistele koostööpartneritele nii välis- kui kodumaal kasulikku informatsiooni lennureisi võimalikkuse kohta.

Kirjale olid lisatud lingid inglise-, rootsi- ja eestikeelse infokirjaga, mis tutvustavad lennugraafikuid, samuti Tartu ja Tartu lennuvälja vahelise bussimarsruudi graafikut ning taksofirmade kontaktnumbreid ja kilomeetrihindu.

Tartu abilinnapea Karin Jaansoni kinnitusel on nad samalaadsed palvekirjad saatnud ka Lõuna-Eesti kuue maakonna omavalitsustele. „Kuna on masu aeg, oleme üritanud leida info levitamiseks erinevaid kanaleid ning odavaid ja kaasaegseid vahendeid,“ ütles Jaanson.

Teatavasti avas Air Baltic 3. juulil lennuliini Riia-Tartu-Riia ja AS Estonian Air alustab 24. augustil lendudega marsruudil Tartu-Stockholm-Tartu. Tartu ja Riia vahet lendab 46kohaline Fokker 50 ja lend kestab 50 minutit. Tartu ja Stockholmi vahet hakkab lendama 33kohaline Saab 340 ning lennuks kulub tund ning 30 minutit.

„Ilmselt näeb Air Baltic siia lendamisel potentsiaali,“ kommenteeris ASi Tallinna Lennujaam Tartu lennujaama juhataja Rein Mark lennufirma plaani hakata alates 26. oktoobrist lendama Riia ja Tartu vahet suisa iga päev. Praegu lendab lennuk neli korda nädalas.

Margi andmeil tõi Air Baltic juulikuus Tartusse kokku 258 reisijat ja lennutas Tartust Riiga 253 reisijat. Kõige enam, 33 reisijat, lendas Tartust Riiga 21. juulil.

„Riiga lendavad nüüd need, kes seni varahommikuti pidid hakkama Tartust autoga Riia poole kimama,“ rääkis Mark. „Ja enamik Tartust Riiga lennanuist istub seal õige pea järgmise lennuki pardale ning lendab edasi.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. August 2009, 12:20
Otsi:

Ava täpsem otsing