Olympic: peale Ukraina üllatusi polnud

07. august 2009, 14:58

Kui välja arvata kõigi kasiinode sulgemine
Ukrainas ning sealt tulenevad kahjumid, siis olid Olympicu tulemused
ootuspärased, ütles Olympic Entertainment Groupi tegevdirektor Andri Avila.

Avila märkis, et vaatamata turgude raskele olukorrale õnnestus säilitada tulude tase ning igasuvist sesoonsusest tulenevat tulude vähenemist ei ole toimunud. "Kulude agressiivne kärpimine on kasvatanud põhitegevuse positiivset tulemit 16,8 miljonilt kroonilt I kvartalis 44,1 miljoni kroonini II kvartalis," selgitas tegevdirektor.

Avila nimetas Eesti hasartmänguturu 56% kahanemise põhjustena üldist majanduskriisi ning inimeste kasvavat konservatiivsust meelelahutuskulutuste koha pealt. "Mis puudutab Balti riike, siis tundub, et turud on praeguseks saavutanud mingisuguse stabiilsuse," leidis Avila ja lisas, et edasised arengud sõltuvad paljuski üldisest meid ümbritsevast majanduskeskkonnast. Päevast, mil majandus pöördub tõusule, peaksid tasapisi kasvama hakkama ka inimeste kulutused vaba aja veetmisele ja meelelahutusele, rääkis Andri Avila.

"Ukraina kohta ei oska me täna midagi kommenteerida, parlamendi seni tehtud otsused on hasartmängude kui majandusharu praeguseks riigis likvideerinud - kas, millal ja millisel kujul Ukrainas hasartmängud uuesti lubatakse, ei julge tõenäoliselt keegi täna kindlalt väita," ütles Avila.

Ettevõte peab jätkuvalt aktiivselt töötama nii tulude suurendamise kui ka kulude vähendamise kallal, märkis tegevdirektor ja lisas, et nad on teinud kõik oma otsused rahavoogude baasil, st nii kaua kui kasiinod teenivad positiivset rahavoogu, neid ei suleta. "Kasumiaruande järgsele kahjumile ei ole otsuseid tehes nii palju tähelepanu pööratud," mainis tegevdirektor. "Loomulikult ei ole selline strateegia pikaajaliselt jätkusuutlik, kuid kriisiolukorras ning teravas n-ö ellujäämiskonkurentsis on see meie hinnangul õigustatud."

Tegevdirektor ütles, et majanduses toimuvaid laiemaid protsesse üks ettevõte paraku muuta ei suuda. "Suundadega, mis on meie võimuses, tegeleme me aktiivselt," ütles ta ja selgitas, et kulude optimeerimisest on palju juttu olnud ning esimesed positiivsed tulemused on ka selgelt näha. "Võimalik, et mõni väiksema efektiivsusega kasiino tuleb veel sulgeda - igatahes on kõigi meie 86 kasiino tulemuslikkus pideva põhjaliku seire all."

Tema sõnul on oluline jälgida, et pakutavate teenuste valik ja kvaliteet ei langeks. "Oleme jätkuvalt panustanud ka tootearendusse lansseerides kevadel uue lounge'ide kontseptsiooni," rääkis Avila. Samuti käib aktiivne töö uute kliendisegmentide leidmisel ning olemasolevate laiendamisel - põhisuunad on Euroopas praegu aktiivne pokkeriturism ning kliendipotentsiaal, mis kaasneb kasiinodega hiljutise keelustamisega Venemaa suurlinnades (Peterburi, Moskva), märkis Olympic Entertainment Groupi tegevdirektor.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. August 2009, 17:11
Otsi:

Ava täpsem otsing