RMK kannab riigieelarvesse 680 miljonit krooni

27. august 2009, 11:25

Valitsus kinnitas Riigimetsa Majandamise
Keskuse (RMK) poolt 2009. aasta riigieelarvesse tasutavaks summaks 680 miljonit
krooni.

RMK poolt riigieelarvesse tasutava summa määramine valitsuse korralduse alusel on esmakordne. Summa ühtib 2009. aasta riigieelarve seaduses kavandatuga.

Varasem RMK eraldise suuruse määramise kord oli valitsuse teatel liialt jäik ega võimaldanud riigieelarvesse tasutava summa määramisel lähtuda majanduslikust otstarbekusest ja RMK käsutuses olevatest vahendite mahust. Uus kord võimaldab eraldise suuruse määratlemisel paremini arvesse võtta RMK finantsseisu ja rahavooge.

Kuni 2006. aasta lõpuni kehtinud metsaseaduse redaktsiooni kohaselt tasus RMK riigieelarvesse 26% uuendusraieteks müüdud kasvava metsa raieõiguse tasust ja uuendusraietest saadud metsamaterjali müügist laekunud rahast.

2007. ja 2008. aastal oli RMK riigieelarvesse tehtava eraldise suuruseks 26% uuendusraie õiguse müügi tulust ja uuendusraietest saadud metsamaterjali müügi tulust, millest on maha arvatud metsamaterjali ülestöötamise, veo ja müügiga seotud kulud vastavalt raamatupidamise seaduses sätestatud tulude ja kulude vastavuse printsiibile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2009, 13:56
Otsi:

Ava täpsem otsing