Priit Leito lahkub Ekspress Grupi tüürilt TV3 juhtima

Silvia Kruusmaa 04. september 2009, 00:00

Ligi neli aastat Ekspress Gruppi juhtinud Leito ütles, et ametist lahkumise otsus ei tulnud kergelt. "TV3-lt tuli pakkumine, mis tundus mulle huvitav. Selline otsus pole kunagi kerge, Ekspress on kihvt ettevõtte," rääksi Leito.

Leito kinnitas, et talle meeldivad ka TV3 konkreetsed eesmärgid, nimelt tahab telekanal olla suurim Eestis. "Usun, et oma meediakogemusega saan ma aidata," lisas ta.

Leito siirdub juhtima Modern Times Groupi Eesti ettevõtteid TV3 AS ja Mediainvest Holding AS. Ekspress Grupi etteotsa naaseb meediakontserni üks kunagistest loojatest Gunnar Kobin.

Ekspress Grupi nõukogu liige Hans H. Luik kinnitas, et välisturule laienenud Ekspress Grupist sai paljuski Priit Leito tegevuse tulemusel avalik börsiettevõte. Kobini kui tavapärasest teisiti mõtleva juhi naasmisest loodab ta uusi ideid. "Ülemiste City rajajana on ta asju ajanud nii visionääride kui ka praktikutega, mis võiks olla heaks pagasiks ka kaasaegsel meediaturul toimetamiseks," sõnas Luik.

Kobini sõnul on meedia üks maailma põnevamaid ärivaldkondi. "Loodan, et just eemal oldud aja tõttu suudan Ekspress Grupile pakkuda värsket vaadet ning uusi mõtteid," sõnas Kobin.

Äripäeva peadirektor Igor Rõtov leiab, et Leito lahkumine Ekspress Grupi juhi kohalt on ootamatu ning TV3 ei ole Leitole kindlasti nii suur väljakutse, kui oli Ekspressi juhtimine. "See lahkumine on ootamatu, minu arusaamist mööda oli Priit põhilisi reformijaid ettevõttes. Paljud sõlmprobleemid on praegu tema käes. Samuti tundus mulle, et tal oli suurepärane klapp Hans H. Luigega," ütles Rõtov.

Uue juhi kohta märkis Rõtov, et Gunnar Kobinil on meediakogemus, kuid ta on ka kaua eemal olnud. "Ei oska tema võimeid hinnata," lisas ta.

TV3 aga võidab Rõtovi sõnul kõvasti, et saab Leito endale. "Pärast Ekspress Grupi juhtimist ei tundu see Leitole siiski vääriline väljakutse, vaid pigem karjääris tagasiminek," ütles Äripäeva juht.

Ekspressi seisu Rõtov roosiliseks ei pea. "Ettevõte on väga raskes seisus, sellest väljatulekuks on vaja aktiivset juhtimist. Ja ma eeldan, et suuromanik Luik võtab mõneks ajaks igapäevase juhtimise enda kontrolli alla," märkis ta.

Oluline on see, kas Leito otsis uut töökohta või Ekspress uut juhti.

TV3 on mõnda aega otsinud uut juhti. Enamik Eesti meediajuhte, üle kümne inimese, on sealt pakkumise saanud. Huvitav, miks Priit lahkus oluliselt väiksemasse ja piiratud võimalustega ettevõttesse?

Ekspress Grupis pole asjad kuigi head. Olukord võib olla kehvem, kui numbrid on välja näidanud. Kui majanduses läheb veel halvemaks, võib olukord minna kriitiliseks.

Leitost loobuda pole tark mõte. Pettumus temas polnud põhjus, pigem oli vastupidi. Tõenäoliselt hindas Leito kainelt olukorda. Ja ilmselt kutsus Ekspress Grupp Kobini olukorda päästma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing