Kohus kuulutas välja Indrek Pertelsoni pankroti

06. oktoober 2009, 15:35

Harju Maakohus kuulutas täna välja
kahekordse judo olümpiapronksi Indrek Pertelsoni pankroti, halduriks määrati
Urmas Tross.

Pertelsoni võlausaldajate esimese üldkoosoleku määras kohus 26. oktoobrile 2009. Võlausaldajad on kohustatud hiljemalt kahe kuu jooksul, arvates pankrotiteate ametlikes teadaannetes ilmumisest, teatama nõudeavaldusega haldurile kõigist oma nõuetest Indrek Pertelsoni vastu, sõltumata nende tekkimise alusest ja nõude tähtajast.

Avalduse Indrek Pertelsoni pankroti väljakuulutamiseks esitasid AS Domina Management ja OÜ HHL Rühm.

Kohus algatas füüsilisest isiku Indrek Pertelsoni pankrotimenetluse tänavu 20. juulil ja nimetas Pertelsoni pankrotimenetluses ajutiseks pankrotihalduriks Urmas Trossi.

Pertelson ei vaielnud võlausaldaja nõuetele vastu. Tasus osaliselt võlgnevused ja otsis võimalusi ja soovis sõlmida kompromissi.

Ajutine pankrotihaldur oli seisukohal, et Pertelsoni varaline seisund on iseloomulik maksejõuetusele, mis pole ajutise iseloomuga vaid süvenev. Ajutise pankrotihalduri hinnangul on antud juhul mõistlik pankrotimenetluses kuulutada välja maksejõuetus ja hiljem kaaluda kompromissi või Pertelsonil taotleda kohustusest vabastamise menetlust pärast pankrotimenetluse lõppu.

Kohus leidis, et Pertelson pankroti väljakuulutamata jätmiseks puudub seaduslik alus. Pertelson on maksejõuetu, kuna ta ei suuda rahuldada võlausaldajate nõudeid ja see suutmatus ei ole tema majanduslikust olukorrast tulenevalt ajutise iseloomuga.

Pankrotimäärus kuulub viivitamatule täitmisele. Määruse peale võib esitada määruskaebuse 15 päeva jooksul Tallinna Ringkonnakohtule Harju Maakohtu kaudu.

Tippspordist tänaseks taandunud Indrek Pertelson võitis 2000. aastal Sydney ja 2004. aastal Ateena OMil pronksmedali judos kehakaalus üle 100 kg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. October 2009, 20:43
Otsi:

Ava täpsem otsing