Triin Rebane • 5. november 2009 kell 21:00

Gregorian kolmandat korda Eestis

Saksamaalt pärit Gregorian on maailmas ainulaadne, ühendades kirikliku gregoriaani laulustiili tuntuimate kaasaegse muusika hittidega.

Ürituse avalike suhete juhi Reno Hekkonensi sõnul on Gregoriani seekordne kontsertuur võimsam kui kunagi varem.

Kuigi mungad tulevad Eestisse juba kolmandat korda, on Hekkonensi sõnul Gregoriani kontserdid alati huvitavad, kuna esitatakse nii vanemad kui ka uuemaid hitte ja alati jääb ka üllatusmoment.

Seekordsel tuuril kõlavad koori ja live-bändi esituses kõigile tuntud kaasaegse muusika hitid nii Genesise, Elton Johni, Sarah Birghtmani kui ka paljude teiste tippartistide repertuaarist, ja seda kõike gregoriaani stiilis. Kaunist muusikat esitab koori kõrval solistina ka Amelia Brighman, kes on Sarah Brightmani õde.

Lisaks tulevad ettekandmisele ka äsja välja tulnud kuuenda stuudioalbumi "Masters of Chant: Chapter VI" parimad palad, mis kannavad kuulaja samuti läbi tänapäeva muusika aastakümnete.

Plaadilt võib leida näiteks Annie Lennoxi kuulsa armastuse hümni "Miracle of Love", Queeni surematu hiti "Who Wants To Live Forever" ning Lenny Kravitzi ilusaima ballaadi "Believe In Me".

Müstilise sakraal- ja popmuusika sulandumisel tekib üks originaalsemaid helipilte tänases muusikamaailmas. Lisaks klassikaliselt heale kontsertelamusele pakub seekord Gregorian ka suurejoonelist lavakujundust ning sõud.

Algupärane gregoriaani helilaad tekkis Lähis-Idas, kust ta koos ristiusu levikuga Lääne-Euroopa kirikute repertuaari jõudis. Kümme aastat tagasi loodud Gregoriani grupi taga seisab tuntud produtsent Franc Peterson, kes on loonud läbimurdehitte Enigmale ja Sarah Brightmanile.

Hekkonensi sõnul on Gregoriani kontserdid suurepäraseks elamuseks kõigile, kellele meeldib hingelisem ning meloodilisem muusika.

Eelnevatel kontsertidel on publik olnud kirju - kuulajaid nii eesti kui ka vene rahvusest, nii noori, keskealisi kui ka vanemaid.

Hetkel kuum