BÖRS: Aasia sõidab tõusuvees

09. november 2009, 09:05

Aasia aktsiad on kerkinud pärast seda, kui
kindlustusettevõte Axa suutis tagasi lükata vaenuliku ülevõtmiskatse oma
emaettevõtte ja Austraalia suuruselt teise kindlustaja AMP poolt ning G20
valitsused otsustasid jätkata majanduse turgutamist.

Axa Asia Pacific Holdings aktsiahind sööstis edukalt tõrjutud ülevõtmiskatse järel Sydney börsil lausa 33 protsenti. Aktsiahind on tugevat plussi hoidnud praeguseni ning aktsia hinnaks on 5,7 Austraalia dollarit.

Juba mõnda aega on ökonomistide ja analüütikute seas sahistatud, et valitsuse abipakettide lõppedes pole aktsiatel enam sedavõrd palju tugevust ralli jätkamiseks ning turud võivad taas langema hakata. Seetõttu otsustasid G20 liidu valitsused majanduse toetamist jätkata.

„Majanduse turgutamise jätkamine aitab toetada edasist tõusu aktsiahindades ja toorainetes, mis ei pruugi küll olla just väga positiivne asi,“ märkis Samsung Investment Trust Management investeeringute juht Pauline Dan Bloombergile. „See tähendab, et majandus ei ole tegelikult soovitud kiirusega paranemas. Näiteks USAl ei olegi muud valikut, kui jätkata monetaarpoliitika senist vabamat olekut,“ lisas Dan.

Jaapani Nikkei 225 indeks on kerkinud 0,74 protsenti ja Hongkongi Hang Seng indeks 1,63 protsenti. Hiina CSI 300 indeks on tõusnud 0,54 protsenti ja India Sensex indeks 0,59 protsenti. Austraalia S P/ASX 200 indeks on teinud 1,91protsendilise tõusu ning Uus-Meremaa NZX 50 indeks 0,5protsendilise kerkimise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. November 2009, 16:23
Otsi:

Ava täpsem otsing