Kuuendik ettevõtteist otsib töötajaid töötukassa abil

Virge Haavasalu 13. november 2009, 11:15

Kuuendik ettevõtteist kasutab töötaja otsimisel töötukassa abi, selgub hiljuti CV Keskuse poolt läbi viidud uuringust, kus küsiti 2012 ettevõttelt üle Eesti töötajate otsimise kanalite kohta.

Uuringust selgus, et kõige enam ehk 68% küsitluse vastajatest kasutas töötaja otsimiseks tuttavate abi. Märkimisväärselt vähem riputasid ettevõtted töökuulutusi mõnda tööportaali (40%), veidi üle kolmandiku kasutasid mõne tööportaali CVde andmebaasi.

Veelgi vähem pandi töökuulutus kohalikku ajalehte, samas suurusjärgus kasutati ka n-ö teisi kanaleid. Kuuenda kanalina kasutati töökuulutuse avaldamist üleriigilises ajalehes.

Töötukassat informeeris vabadest töökohtadest vaid 15% uuringus osalenud ettevõtetest. Kõige vähem kasutati töötaja otsimiseks kaupluse või bussipeatuse teadetetahvlit.

Enim kasutasid töötukassat töötaja leidmisel tööstuse-tootmise ja toitlustuse valdkonna ettevõtted – pea 30%, järgnesid personaliotsingufirmad (24%). Üle 20% vastajatest olid hariduse-teaduse ja õiguse-korrakaitse-turva valdkonnas tegutsevad firmad. Kõige vähem töötukassa abi kasutanud firmad pärinesid koolituse (5%), finants- ja info-meedia valdkonnast (3%).

Kolmandik vastajaist, kes kasutasid töötukassat uue töötaja leidmisel, asusid Läänemaal või Põlvamaal. Umbes veerand neist olid pärit Ida-Virumaal või Jõgevamaalt. Ka Hiiumaa ja Järvamaa ettevõtted kasutasid töötukassa töötajavahendust samas suurusjärgus.

Nii Tartu, Tallinna kui ka Harjumaa ettevõtetest kasutasid töötukassat 13% vastajatest. 11% ulatuses olid esindatud välismaa ettevõtted. Kõige vähem ehk 10% kasutasid töötukassa teenuseid töötaja otsimisel Võrumaa ja Saaremaa ettevõtted.

Pea pooled uuringus osalenutest olid 1-5 töötajaga ettevõtted, veerand 6-15 töötajaga firmad. 100-250 töötajaga firmasid oli küsitlusele vastajate seas 4%. 250-500 töötajaga ettevõtteid oli 1% ja üle selle (kuni 1000 töötajat) samuti 1%.

Krediidiinfo andmetel on Eestis 57% ettevõtetest 1-5 töötajaga. 24% ettevõtetest on 6-15 töötajaga. 16-25 töötajaga ettevõtteid on 7%. Üle 100 (kuni 250) töötajaga on 2% kõikidest Eesti ettevõtetest. Suuremaid ettevõtteid on Krediidiinfo andmetel väga vähe.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. November 2009, 11:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing